آرشیو روزنامه شماره ۴۹۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۹۰۳

 • «کن» مجازی بی‌حضور نماینده‌ای از ایران

  دنیای‌اقتصاد: ویروس ریز کرونا امسال بساط بسیاری از جشنواره‌های بزرگ سینمایی را برهم زد که از جمله آنها می‌توان به جشنواره «کن» اشاره کرد. این جشنواره که قرار بود هفتاد و سومین دوره خود را برگزار کند همان‌طور که پیش از این اعلام شده بود، به دلیل بیماری همه‌گیر به‌صورت فیزیکی برگزار نمی‌شود و به‌صورت آنلاین از ۲۲ تا ۲۶ ژوئن (۲ تا ۶ تیر) برپا خواهد شد.
 • «ردیف‌نوازی» میرزاعبدالله بین‌المللی شد

  مهر: نسخه بین‌المللی مجموعه «ردیف‌نوازی» ردیف میرزا عبدالله به روایت نورعلی برومند و اجرای تار حسین علیزاده در قالب هفت آلبوم توسط موسسه «تار و پود» در فروشگاه‌های دیجیتالی معتبر جهان پیش‌روی مخاطبان قرار گرفت.
 • شماره تازه تجارت فردا منتشر شد

  دنیای‌اقتصاد: شماره ۳۶۲ هفته‌نامه تجارت فردا منتشر شد. نویسندگان این هفته‌نامه در این شماره نوشته‌اند: «کلید سیاست‌گذار قفل اصلاحات اقتصادی را نگشود، در عوض درهای بازار سهام را به روی عموم مردم باز کرد.
 • لینچ به جمع حامیان سیاه‌پوستان پیوست

  خبر آنلاین: دیوید لینچ که از یازدهم ماه مه به‌صورت مداوم از قرنطینه خانگی ویدئوهایی درباره آب‌وهوا منتشر کرده است، اکنون در گزارش ویدئویی ۳ ژوئن خود در محل ثابت فیلمبرداری‌اش، پلاکارد دست‌نوشته‌ای را پشت سرش قرار داده که نشان‌دهنده حمایت وی از جنبش «زندگی سیاهان مهم است» است. در این دست‌نوشته عبارت دیگری نیز به چشم می‌خورد: «صلح. عدالت. بدون ترس»درحالی‌که گزارش وضعیت آب‌وهوایی لینچ معمولا حدود ۴۰ ثانیه است، این ویدئو ۹۰ ثانیه است و با خروج لینچ از قاب و تمرکز بر پیام به اتمام می‌رسد. دیوید لینچ به جز گزارش آب‌وهوا، یک مجموعه ویدئوی کوتاه دیگر نیز با عنوان «دیوید لینچ امروز چه کار می‌کند؟» در روزهای قرنطینه منتشر کرده است. درحالی‌که لینچ چندان به‌عنوان فیلم‌سازی حساس به مسائل نژادی شناخته نمی‌شود، اما وی در مقاله‌ای که «والچر» سال ۲۰۱۷ منتشر کرد این بحث را مطرح کرد که لینچ در آثارش «سفیدپوست بودن را سرچشمه همه شرارت‌ها» می‌داند.
 • انتزاع کوچ در گالری اُ

  هنرآنلاین: نمایش مجموعه‌ای از حجم و طراحی‌های نیلوفر لهراسبی با عنوان «انتزاع کوچ» در طبقه دوم گالری اُ برپاست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر