آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۷۷۵

 • پایان مردی شبیه موسیقی

  دنیای اقتصاد: برخی آدم‌ها برای چند نسل خاطره می‌سازند، اما آنقدرها که لایقش هستند نام و نشانشان در جامعه مطرح نمی‌شود.
 • انتشار یک قطعه تلفیقی از هنر شرقی و غربی

  دنیای اقتصاد: قطعه «دریاب مرا» با تلفیق موسیقی مشرقی، نغمه‌های ایرانی و موسیقی روز جهان با آهنگسازی احسان آنالویی و صدای حسام احدی منتشر شد. سازندگان اثر اعتقاد دارند در چند سال اخیر آهنگسازانی که مشغول به فعالیت بوده‌اند به‌دلیل نداشتن بودجه کافی و گاهی به‌دلیل ناآشنایی با ارکستراسیون و نگارش پارتیتور، مخاطبان موسیقی را از شنیدن سازهای زنده و فضای ارکسترال محروم کرده‌اند.
 • ادامه موفق اکران تلویزیونی «ایرلندی»

  مهر: نت فلیکس اعلام کرد که در یک هفته نخست نمایش فیلم «ایرلندی» ساخته مارتین اسکورسیزی ۴/ ۲۶ میلیون نفر به‌صورت آنلاین به تماشای آن نشسته‌اند. این تماشاگران ایرلندی را در خانه‌های خود و نه در سینما تماشا کرده‌اند و گفته شده حداقل ۷۰ درصدشان فیلم را به‌صورت کامل تماشا کرده‌اند. نت‌فلیکس پیش‌بینی کرده در ۲۸ روز نخست، ۴۰ میلیون نفر فیلم را تماشا می‌کنند. هفته پیش گفته شد در پنج روز اول اکران فیلم ۱/ ۱۷ میلیون نفر آن را تماشا کرده‌اند. سخنگوی نت‌فلیکس گفت اسکورسیزی از شمار تماشاگران فیلم خرسند است. با این حال این فیلم کمتر از فیلم ساندرا بولاک که سال پیش در هفته نخست اکران آنلاینش ۴۵ میلیون تماشاگر داشت، موفق ظاهر شده است. «جعبه پرنده» در یک ماه آمار تماشاگرانش را به ۸۰میلیون نفر در سراسر جهان رسانده بود.
 • توقیف دوباره پرس‌ تی‌وی در یوتیوب

  ایسنا: یوتیوب روز گذشته دسترسی به حساب‌های کاربری رسمی شبکه انگلیسی‌زبان پرس تی‌وی و اسپانیایی‌زبان هیسپان تی‌وی را بدون اطلاع قبلی مسدود کرد. حبیب عبدالحسین، مدیر وب‌سایت پرس تی‌وی در این رابطه گفت: گوگل بدون هیچ‌گونه اطلاع قبلی، اکانت شبکه پرس تی‌وی را بست؛ این در حالی است که ما هرگز قانون و قاعده‌ای را در این پلتفرم، زیر پا نگذاشتیم و همیشه قوانین آنها را رعایت کردیم.
 • حکایت‌های تلخ و شیرین سرخپوست‌ها در یک رمان

  دنیای‌اقتصاد: رمان «مثل دود در باد» نوشته تامی اورنج با ترجمه فرناز کامیار منتشر شد.

بیشتر