آرشیو روزنامه شماره ۴۷۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۷۳۶

 • بازگشت فیلم «خانه پدری» به سینماها

  دنیای‌اقتصاد: فیلم «خانه‌پدری» اثر پرحاشیه کیانوش عیاری سرانجام پس از سال‌ها کش‌و‌قوس از امروز روی پرده سینماها به نمایش در می‌آید. این فیلم که ۹ سال پیش ساخته شده، پس از چهار سال توقیف توانسته بود دی ماه سال ۹۳ اجازه اکران دریافت کند اما با وجود داشتن پروانه‌ نمایش فقط یک روز در گروه هنر و تجربه در تهران به نمایش درآمد و به دلیل برخی مخالفت‌ها و بعد از یک روز از پرده پایین کشیده شد. از آن زمان تاکنون کارگردان فیلم بارها به این نوع برخورد با اثر هنری‌اش اعتراض کرده و در برابر فشار برای اعمال تغییرات درفیلم مقاومت کرده بود که همین عامل موجب شد سرنوشت آن همچنان نامعلوم بماند تا اینکه روز گذشته رسانه‌ها از به نمایش گذاشتن آن همراه با اصلاحاتی جزئی برای تماشاچیان بالای ۱۵ سال خبر دادند.
 • جوابیه سازمان تنظیم به گزارش خصولتی شدن «VOD»ها

  بعد از انتشار گزارش «مسیر خصولتی شدن «VOD»ها» سازمان تنظیم‌ مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) جوابیه‌ای برای روزنامه «دنیای‌اقتصاد» فرستاد که در همین صفحه منتشر می‌شود.
 • مرور تاریخ سینمای ایران در نشست‌های پژوهشی

  خبرآنلاین: ۸ پژوهشگر سینما در نشستی، تحقیقات خود را پیرامون طبقه‌بندی قصه‌های فیلم‌های ایرانی، روند چرخه‌ای تولید فیلم، گزارش‌های پژوهشی و تحقیقاتی سینما، تاریخ گرافیک، نقد و مطبوعات سینمایی، نظام استودیویی، اقتباس، موسیقی، فیلم تجربی و نظام ستاره‌ای و ستاره‌سازی ارائه می‌کنند.
 • انیمیشن‌های کانون در باشگاه فیلم هنر و تجربه

  هنرآنلاین: هفت عنوان از پویانمایی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از امروز در باشگاه فیلم هنر و تجربه برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته می‌شود.
 • جان کلارک بازیگر آمریکایی درگذشت

  مهر: جان کلارک، بازیگر سریال «روزهای زندگی» و برنده جایزه امی یک عمر دستاورد هنری درگذشت. جان کلارک از بازیگران سریال طولانی «روزهای زندگی» که سال ۲۰۰۵ جایزه امی یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد بر اثر ذات‌الریه درگذشت.
 • گلایه از بی‌توجهی به وضعیت بازیگر پیشکسوت در بیمارستان

  ابراهیم آبادی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون چند روزی است که در بیمارستان بستری است و به کما رفته وضعیت جسمی وخیمی دارد. به گزارش «ایلنا» همسر ابراهیم آبادی گفت: وی از حدود ۱۲ روز بیش به‌دلیل مشکلات قلبی و ریوی در بیمارستانی در تهران بستری و تحت درمان بود، روز گذشته به تشخیص پزشکان از ریه وی نمونه‌برداری شد.
 • نمایشگاه خط مفاخر خوشنویسی ایران

  مهر: نمایشگاه «خط مهربانی» با ارائه آثاری از مفاخر خوشنویسی ایران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه آثاری از زنده‌یادان درویش عبدالمجید طالقانی، میرزا غلامرضا اصفهانی و علی گلستانه در کنار آثار محمدحسین عطارچیان، یدالله کابلی خوانساری، محمد حیدری، مجتبی ملک‌زاده و اسرافیل شیرچی به نمایش درخواهد آمد.
 • خداحافظی آگهی‌های بازرگانی با شبکه کودک

  ایرنا: پس از انتقادهای برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها سرانجام با دستور مرتضی میرباقری معاونت سیما، قرار است از امروز پخش آگهی بازرگانی در شبکه پویا ممنوع شود.
 • انتشار شماره جدید «نقد و بررسی کتاب تهران»

  دنیای‌اقتصاد: شماره ۶۲ فصلنامه «نقد و بررسی کتاب تهران» منتشر شد. «دموکراسی ادبی» نوشته سوگند فرزانه، «عکس والت ویتمن» از محمدقاسم جلالی، «ساختاری دیگر در دژ هوش‌ربای مولانا» به قلم محمد استعلامی، «سنت‌های قالی‌بافی در ایران از عهد مفرغ تاکنون» از علی حصوری، «برخورد استاد نجف با مرگ» نوشته ایرج پارسی‌نژاد، «کنفرانس صلح فلسطین-اسرائیل به روایت سیمون دوبووار» از پری آزرم‌وند و مختاری برخی مقالات این فصل‌نامه را تشکیل می‌دهند.

بیشتر