آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۶۷۷

 • روزهای خوب کمانچه‌‌نواز محبوب

  دنیای اقتصاد: در روزهای پایانی هفته گذشته دو خبر خوب با نام کیهان کلهر در رسانه‌ها منتشر شد. این نوازنده برجسته کمانچه که محبوبیتش در سال‌های اخیر گسترش چشمگیری پیدا کرده است، در همین هفته یکی از مهم‌ترین جوایز نوزدهمین دوره جایزه جهانی «وومکس» را به دست آورد و همزمان آلبومش از سوی مجله سانگ لاینز که هر سال بهترین آلبوم‌های سال را معرفی می‌کند به‌عنوان یکی از ۱۰ اثر برتر سال ۲۰۱۹ معرفی شد.
 • «میم»‌های ناهمگون «درخت گردو»

  دنیای اقتصاد: هر سال در روزهای میانی تابستان،‌ تلاش فیلمسازان ایرانی برای ساخت فیلم اوج می‌گیرد و در همین گیرودار، اتفاقی شبیه به فصل ‌جابه‌جایی‌ها در ورزش فوتبال رخ می‌دهد. کارگردان‌ها تلاش می‌کنند تا همزمان برای آماده کردن فیلم‌ها به قصد نمایش در جشنواره فیلم فجر،‌ با نگاهی به وضعیت فروش فیلم‌ها، بهترین کستینگ ممکن را برای فیلم‌هایشان داشته باشند. یعنی تا جایی که برایشان ممکن است، بهترین و بفروش‌ترین بازیگران را در فیلم‌هایشان گرد هم جمع کنند.
 • نقاشی‌های اسماعیل خلج در خانه هنرمندان

  نمایشگاه آثار نقاشی اسماعیل خلج هنرمند پیشکسوت تئاتر و تلویزیون کشور در خانه هنرمندان ایران برپاست. خلج که بیشتر به واسطه نمایش‌نامه‌ها و بازی‌هایش، در میان اهالی هنر شناخته شده است، سال‌ها کارمند اداره رادیو و تلویزیون بود.
 • جشن سینمایی شبکه نمایش از عید قربان تا غدیر

  مهر: شبکه نمایش از امروز شنبه تا اول شهریور در فاصله زمانی اعیاد سعید قربان تا غدیر با مرور فیلم‌هایی از سینمای کمدی و نیز پخش فیلم‌های جدید میهمان خانه‌ها می‌شود. در این جشنواره فیلم‌های «پرستار بچه ها»، «زن بدلی»، «غول بزرگ مهربان»، «آشپزباشی»، «پنگوئن‌های آقای پاپر»، «دیدی و ارثیه فامیلی» و «اگه می‌تونی منو بگیر» ساعت ۲۱ پخش می‌شوند و تکرار آنها در ساعت ۳ بامداد و ۸ صبح روز بعد خواهد بود. در بخش فیلم‌های ساعت ۲۳ این هفته نیز فیلم‌های «مسیر همیشگی» محصول ۲۰۱۸ فرانسه در تاریخ یکشنبه ۲۰ مرداد، «آلفا» محصول ۲۰۱۸ در تاریخ پنج‌شنبه ۲۴ مرداد و «پاپیون»محصول ۲۰۱۷ در تاریخ جمعه ۲۵ مرداد از این شبکه پخش می‌شوند. همچنین در بخش سینمای دنباله‌دار روز‌های پنج‌شنبه و جمعه سری فیلم‌های «مرد مورچه‌ای» محصول ۲۰۱۵ و «مرد مورچه‌ای و زنبور» محصول ۲۰۱۸ به نمایش در خواهند آمد.
 • بازپخش سریال پلیسی فخیم‌زاده از آی‌فیلم

  پخش مجموعه تلویزیونی «بی‌صدا فریاد کن» ساخته مهدی فخیم‌زاده از امروز از شبکه آی‌فیلم فارسی آغاز می‌شود.
 • نزاع اقتصادی چین و آمریکا در «تجارت فردا»

  دنیای اقتصاد: سیصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه «تجارت فردا» با عنوان «جنگ تحمیلی» منتشر شد.
 • سفرنامه‌های شاعر و پژوهشگر مشهور در کتابفروشی‌ها

  کتاب «زائر چشمه‌های گمنام» نوشته کاظم سادات اشکوری منتشر شد. این کتاب مجموعه‌ای از سفرنامه‌های این شاعر و پژوهشگر سرشناس به گوشه و کنار ایران است.

بیشتر