آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۶۶۸

 • تغییر ذائقه مطالعه در ایران

  دنیای اقتصاد: با اینکه ادیسون نخستین دستگاه گرامافون را با انگیزه تولید کتاب صوتی برای نابینایان ساخته بود اما این وسیله نزدیک به یک قرن به دست صنعت موسیقی افتاد و کمتر به پتانسیلش برای توسعه مطالعه توجه شد. در سال‌های اخیر اما با توجه به تغییر سبک زندگی مردم و دردسترس قرار گرفتن گوشی‌های همراه و... استقبال از کتاب‌های صوتی در جهان به شدت افزایش یافته است؛ به نحوی که طبق آمارهای منتشر شده موسسه تحقیقاتی ادیسون وابسته به اتحادیه ناشران کتاب‌های صوتی آمریکا سال گذشته تقریبا نیمی از جمعیت زیر ۱۲ ساله‌های آمریکا کتاب صوتی گوش کردند که این رقم نسبت به نرخ سال گذشته آن حدود ۴۴درصد افزایش داشته است.
 • توضیح پلیس درباره ماجرای حامد زمانی در فرودگاه

  ایلنا: پس از انتشار فیلمی از حامد زمانی، خواننده موسیقی پاپ در فرودگاه مهر‌آباد، سردار حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: این خواننده به علت توجیه نبودن ضمن حمایت بی‌مورد از فرد مجرم، در انجام وظایف پلیس نیز دخالت و حتی اقدام به فیلمبرداری غیرقانونی از اقدامات پلیس فرودگاه کرد که ماموران پلیس متوجه این موضوع شده و گوشی تلفن همراه وی را ضبط کردند.
 • نمایش انیمیشن‌های ترمیم شده علی‌اکبر صادقی

  ایلنا: انیمیشن‌های ترمیم ‌شده علی‌اکبر صادقی تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش چشم‌انداز برنامه‌ تابستانه باشگاه هنر و تجربه اکران می‌شود. نسخه‌ ترمیم شده‌ شش پویانمایی‌ علی‌اکبر صادقی با عنوان‌های «زال و سیمرغ»، «رخ»، «گلباران»، «ملک خورشید»، «من آنم‌ که...» و «هفت شهر» از تولیدات سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۶ کانون، از فردا به نمایش گذاشته می‌شود.
 • همکاری اسکورسیزی، دی کاپریو و دنیرو در یک فیلم

  رابرت دنیرو به فیلم جدید مارتین اسکورسیزی پیوست و همبازی لئوناردو دی‌کاپریو شد. در حالی که «مرد ایرلندی» فیلم جدید مارتین اسکورسیزی هنوز اکران نشده است، اعلام شده که این کارگردان در حال کار روی پروژه بعدی خود است.
 • عطاران در فیلم عیاری بازی می‌کند

  برنا: کیانوش عیاری که پیش از این دو فیلم آخرش با مهر توقیف روبه‌رو شده‌اند، به تازگی و برای ساخت فیلم جدیدش به نام «رِکِر»با رضا رخشان به عنوان تهیه کننده و رضا عطاران به عنوان بازیگر به تفاهم رسیده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر