آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۶۶۵

 • بازگشت بازارهای سینما به اوج

  دنیای اقتصاد: رکوردهای سینمای جهان در آستانه تغییر و تحول‌های بزرگی هستند. پس از یک دوره کوتاه‌مدت از افت شمار مخاطبان فیلم‌های سینمایی چنان تصور می‌شد که جایگاه سینما در مقابل مجموعه‌های نمایشی تلویزیونی متزلزل شده. آنچه نامش را دوره اوج‌گیری سریال‌ها و دوره پایان سینما به مفهوم کلاسیکش گذاشته بودند. اما گویی سینما دوباره جان گرفته و روز از پی روز رکوردهای آسمان‌خراشش را تجدید می‌کند.
 • جنجال مستند شاملو در شبکه سه

  دنیای اقتصاد: شبکه سه سیما بعد از روی کار آمدن علی فروغی به‌عنوان مدیر این شبکه روزهای پرحاشیه‌ای را پشت سر می‌گذارد. هنوز چند روزی از رسانه‌ای شدن کوچ مزدک میرزایی به خارج از کشور و فعالیت در یک شبکه ماهواره‌ای و حرف و حدیث‌های مطرح شده نمی‌گذرد که چهارشنبه شب گذشته و در سالروز تولد احمد شاملو، شاعر سرشناس ایران مستندی روی آنتن شبکه سه رفت که موجی از اعتراض‌ها را به وجود آورد. سایت عصر ایران از این اتفاق به‌عنوان رویدادی بی‌سابقه یاد کرده و نوشته اعلام پخش مستندی از شبکه سه آن هم در دوره مدیریت جدید و با سلیقه‌ای که حتی عادل فردوسی‌پور را هم برنمی‌تابد و حذف می‌کند و می‌کوشد شبکه سه را به ایدئولوژیک‌ترین شبکه تبدیل کند، توجه‌ها را به خود جلب کرد. بعد از پخش مستند «قدیس» ساخته حسین لامعی کاربران شبکه‌های مجازی موضع گرفتند و به تحلیل این اتفاق پرداختند.
 • طرح اکران رایگان برای اقشار کم‌برخوردار

  مهر: طرح خیریه «سینما با ما» با هدف حمایت فرهنگی از اقشار کم برخوردار جامعه در پردیس آزادی اجرا و طی آن با همراهی موسسه‌های معتبر و مجوزدار اکران‌های رایگان برگزار خواهد شد.
 • اجرای مجدد لئو روخاس در ایران

  لئوروخاس، نوازنده جهانی فلوت و پن‌فلوت برای سومین بار سه‌شنبه ۲۲ مرداد در تالار بزرگ وزارت کشور کنسرت برگزار می‌کند.
 • بررسی آینده استارت‌‌آپ‌های ایرانی در «تجارت فردا»

  سیصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه «تجارت فردا» با عنوان «حصر جدید» با تمرکز بر موانع پیش‌روی استارت‌آپ‌ها در ایران منتشر شد.
 • ساخت عظیم‌ترین اثر هنری اروپا

  ایسنا: بزرگ‌ترین اثر هنر عمومی اروپا پس از آنکه ۳۵ سال پیش فرانسه پیشنهاد ساخت آن در یکی از شهرهایش را رد کرد، در یکی از بزرگراه‌های بلژیک ساخته شد.

بیشتر