آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۸۴

 • افول دوران ستاره-مربع‌ها در سیما

  دنیای اقتصاد: تنگناهای اقتصادی برای صدا و سیما در سال‌های اخیر این رسانه را برای کسب درآمد به راه‌های مختلف کشانده است؛ پس از پخش تبلیغات گوناگون در ابتدا و انتها و وسط فیلم‌ها و سریال‌ها و زیرنویس‌های تبلیغاتی دربرنامه‌های پرطرفدار، نوبت به مسابقات مختلف و قرعه‌کشی‌های متنوع رسید تا بلکه به این شکل تلویزیون بتواند به هر شکل ممکن به‌مثابه رسانه‌ای درآمدزا گلیم خود را از آب بیرون کشد، در حالی که به نظر می‌رسد با همه این تلاش‌ها بیش از آنکه راه‌حلی برای بحران‌های اقتصادی بیابد در قامت سوداگری بی‌محابا با بمباران تبلیغاتی، بینندگان خود را کلافه کرده به نحوی که همزمان با بحران مالی،‌ دچار بحران مخاطب نیز شده است.
 • تکذیب خبر توقیف فیلم «قصر شیرین»

  خبرآنلاین: روابط عمومی سازمان سینمایی اعلام کرد روند صدور پروانه نمایش فیلم «قصر شیرین» به روال عادی در حال طی شدن است.
 • بازگشت مفتون امینی به کتاب‌فروشی‌ها

  ایسنا: یدالله مفتون امینی از انتشار مجموعه شعر جدید خود با عنوان «مستقیم تا نرسیده به صبح» خبر داد.
 • ستاره فیلم‌های «برگمن» درگذشت

  مهر: «بیبی آندرشون» که در ۱۳ فیلم بلند سینمایی سابقه همکاری با «اینگمار برگمن» کارگردان پرآوازه سینمای جهان را داشت در سن ۸۳ سالگی درگذشت.
 • بررسی آثار اِنیو موریکونه در نیاوران

  فارس: نخستین نشست پژوهشی موسیقی فیلم در سال ۹۸ به بررسی زندگی اسطوره زنده موسیقی فیلم جهان «انیو موریکونه» می‌پردازد.
 • اثر برنده پولیتزر در بازار کتاب ایران

  دنیای اقتصاد: «ملاقات با جوخه آدم‌کُش» اثر جنیفر ایگان، با ترجمه‌ فاطمه رحیمی‌بالایی منتشر شد. این کتاب شامل سیزده داستان به‌هم‌پیوسته است که هر داستان تکه‌ای از پازل داستان اصلی را تشکیل می‌دهند؛ تکه‌هایی با تعداد زیادی شخصیت که همگی در ارتباط با دو شخصیت محوری کتاب یعنی بنی‌سالازار مدیر یک کمپانی ضبط موسیقی و دستیارش ساشا هستند.
 • ایلام میزبان ششمین دوره نمایشگاه عکس خیام

  ایلنا: نمایشگاه ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام ۲۸ فروردین ماه در ایلام برگزار می‌شود. علی سامعی، دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام گفت: ایلام چهارمین شهر میزبان نمایشگاه عکس خیام است. برنامه جشنواره بین‌المللی خیام از ابتدا به این شکل بود که نمایشگاه را در شهرهای مختلف ایران و حتی خارج از ایران بچرخانیم. نمایشگاه ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام ۲۸ فروردین ماه ۹۸ در نگارخانه استاد صندوق آبادی شهر ایلام گشایش می‌یابد و تا یکم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر