آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۶۹

 • جشن نوروزی تئاتری با تقدیر از پیشکسوت‌ها

  دنیای اقتصاد: کمتر رویدادی در سال‌های اخیر رخ داده است که برخی از مهم‌ترین چهره‌های پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون را دور هم جمع کند و عکسی یادگاری با حضور آنان را قاب کند.
 • افزایش فروش کتاب‌های سیاسی در بریتانیا

  دنیای اقتصاد: بازار کتاب در کشورهای توسعه‌یافته تحولات چشمگیری را دنبال می‌کند. از یکسو در برخی کشورها از جمله آمریکا، به دلیل استقبال از کتاب‌های صوتی و دیجیتالی، تعداد فروشگاه‌های عرضه کتاب کاغذی به طرز قابل‌توجهی کاهش یافته و از سوی دیگر در بازارهای اروپایی هم رویکرد مردم در مطالعه، تغییرات چشمگیری را تجربه کرده است.
 • راهیابی علی پهلوان به فینال یک مسابقه بین‌المللی موسیقی

  مهـر: قـطعــه «ناب» با شعر، آهنگ و اجرای علی پهلوان، هنرمند موسیقی پاپ کشورمان، در مسابقه بین‌المللی آهنگسازی «سانگ رایتینگ» سال ۲۰۱۸ از بین ۱۹ هزار آهنگ به مرحله نهایی راه یافت. قطعه «ناب»، در بخش موسیقی دنیا (آثار غیر انگلیسی زبان) شرکت کرده است.
 • بازگشت تخم‌مرغ‌های رنگی به پایتخت

  ایلنا: اجرای بخش تخم‌مرغ‌های رنگی در چهارمین دوره از رویداد بهارستان در دو سایت باغ فردوس و خانه هنرمندان آغاز شد. تخم‌مرغ‌های رنگی در این دوره در دو بخش حرفه‌ای و دانشجویی اجرا خواهد شد. در بخش حرفه‌ای این رویداد، بیش از ۱۳۸۶ هنرمند، ۳۰۲۷ اثر ارائه کرده‌اند که از بین آنها ۳۴۷ اثر در بین شهر اجرا خواهد شد.
 • شماره جدید ماهنامه «آزما» با عکس محسن ابوالقاسمی

  دنیای اقتصاد: شماره جدید ماهنامه «آزما» با عکس روی جلد محسن ابوالقاسمی منتشر شد. «سالی که گذشت و لختی نفس به شادی» و «در پس رنج‌های ماندگار» گزارشی از تولد بیست‌سالگی آزما از مطالب بخش نگاه این شماره هستند.
 • ورود مستند زندگی احمد شاملو به شبکه خانگی

  فیلم مستند «درآستانه بامداد» به کارگردانی مختار شکری‌پور وارد شبکه خانگی شد. دراین مستند، به شعرها، ترجمه‌ها و پژوهش‌ها و دیدگاه‌های احمد شاملو درباره شاعران بزرگ شعر فارسی پرداخته شده است.

بیشتر