آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۶۳

 • اعداد و ارقام بازار سینما در ۹۷

  دنیای اقتصاد: سینمای ایران رکورد باورنکردنی فروش در سال‎‌های قبل را به اتفاقی در دسترس تبدیل کرد. امسال مجموع فروش فیلم‌های سینمای ایران به رقم ۲۴۰ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با سال گذشته حدود ۶۰ میلیارد تومان افزایش داشت. روند افزایش فروش سینمای ایران در سال‌های اخیر، بازار سینما را با اتفاق‌هایی تازه روبه‌رو کرده است. اتفاق‌هایی خوب و همزمان اتفاق‌هایی بد. از اتفاق‌های خوب می‌توان به شفاف شدن فروش و شیشه‌ای شدن دخل سینمای ایران اشاره کرد که با رونمایی از سامانه یکپارچه فروش بلیت در روزهای اخیر، آخرین مراحل اجرایی شدن را طی کرد و در دسترس عموم قرار گرفت. نکته مثبت دیگر افزایش سرگروه‌های سینمایی از پنج به هفت سرگروه و افزایش تنوع در بازار سینمای ایران بود. علاوه بر این گسترش سالن‌های سینما به همه مراکز استان‌ها و بسیاری از شهرهای کوچک و همچنین استقبال صاحبان سرمایه از تولید فیلم و توجه به صنعت سینما در ایران، دیگر نکات مثبتی بودند که در سال ۹۷ برای خانواده سینمای ایران رخ داد.
 • برگزاری کنسرت جدید شهرام ناظری در برج میلاد

  ارکستر مجلسی تهران بعد از مدت‌ها توقف در فعالیت‌هایش، چهارشنبه۲۲ اسفند کنسرتی را به خوانندگی شهرام ناظری در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌کند. کنسرت پیش روی ارکستر مجلسی تهران به اجرای آلبوم ارکسترال «آرش کمانگیر» به آهنگسازی پژمان طاهری و خوانندگی شهرام ناظری اختصاص دارد.
 • مراسم هفتمین سالگرد «سیمین دانشور» برگزار می‌شود

  به مناسبت هفتمین سالگرد درگذشت سیمین دانشور، مراسمی برای گرامیداشت این نویسنده ایرانی در خانه موزه جلال و سیمین برگزار می‌شود. این مراسم از ساعت ۱۴ تا ۱۶ جمعه هفدهم اسفندماه در دزاشیب،‌ انتهای خیابان رمضانی،‌ کوچه رهبری،‌ بن بست ارض، پلاک ۱ خانه موزه سیمین و جلال برگزار می‌شود.
 • درگذشت مولوی شناس پیشکسوت در ۸۵ سالگی

  محمــدجعفــر مصفــا، مولوی‌شنــاس و چهــره پیشکسوت ادبی درگذشت. این نویسنده، مترجم و مولوی‌شناس متولد سال ۱۳۱۲ در شهر خمین بود که کتاب‌ها و مقالات زیادی در رابطه با خودشناسی و انسان‌شناسی نوشته است.
 • بازگشت شهاب حسینی به تلویزیون با شکرستان

  مهر: فصل جدید انیمیشن «شکرستان» با روایت شهاب حسینی، بازیگر مطرح سینما برای پخش در ایام نوروز ۹۸ در مرکز صبا در حال آماده‌سازی است.۱۳ قسمت از فصل جدید این مجموعه با روایت شهاب حسینی برای پخش در ایام نوروز ۹۸ در دست آماده‌سازی است و از روز اول فروردین از شبکه دو روی آنتن خواهد رفت.
 • «خیمه شب بازی بارگاه سلیم خان» در باغ کتاب

  دنیای اقتصاد: «خیمه شب بازی بارگاه سلیم خان» جمعه ۱۷ اسفند در سالن شماره ۸ مجموعه باغ کتاب تهران روی صحنه می‌رود. این نمایش با همکاری بخش سینما و تئاتر کودک مجموعه باغ کتاب و در حضور ‌احترام برومند و ستاره اسکندری اجرا خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر