آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۶۱

 • معمای خروج آرشیو صداوسیما

  در هفته‌های اخیر و پس از پخش مستندهایی درباره انقلاب اسلامی در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای حرف و حدیث‌هایی درباره چگونگی دستیابی این رسانه به تصاویر آرشیوی مطرح شد و در همین رابطه احسان قاضی‌زاده‌هاشمی عضو هیات نظارت بر سازمان صداوسیما در مصاحبه‌ای اعلام کرد دلیل انتقال آرشیو صداوسیما غفلت مدیران پیشین این سازمان بوده است.
 • معرفی نامزدهای نهایی اکران نوروزی

  ایلنا: علی سرتیپی، سخنگوی شورای عالی اکران از رسیدن ۱۶فیلم برای اکران در نوروز ۹۸ و لزوم آغاز نمایش فیلم‌ها از ۲۲اسفندماه خبر داد.
 • اکران «خط قرمز» مسعود کیمیایی در خانه سینما

  ایسنا: فیلم سینمایی «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی با حضور کارگردان فردا سه‌شنبه در خانه سینما به نمایش در‌می‌آید.
 • گرامیداشت هنرمندان درگذشته در تماشاخانه «ایرانشهر»

  ایسنا: مراسم یادبود هنرمندان درگذشته سال ۱۳۹۷ با عنوان «آیین چراغ خاموشی نیست» با حضور «پیروز حناچی» شهردار تهران، جمعی از هنرمندان و خانواده هنرمندان درگذشته پنج‌شنبه ۱۶ اسفند در سالن ناظرزاده مجموعه تماشاخانه ایرانشهر برگزار می‌شود.
 • لغو کنسرت بابک جهانبخش در کاشان

  ایسنا: معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان توضیحاتی درباره علت لغو کنسرت بابک جهانبخش در کاشان بیان کرد. محمدعلی جعفری گفت: تعدادی از خانواده شهدای شهرستان کاشان با توجه به اینکه زمان زیادی از تشییع پیکر شهدای کاشانی عملیات تروریستی خاش نگذشته بود، نسبت به برپایی این کنسرت در شب دهم اسفندماه اعتراض کرده‌اند و به همین دلیل برگزاری آن به زمان دیگری موکول شده است. وی یادآور شد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان تنها وظیفه تایید محتوایی را بر عهده دارد و از لحاظ محتوا نیز اجرای این کنسرت ایرادی نداشت، اما شورای تامین کاشان به این نتیجه رسیده که اکنون زمان مناسبی برای برگزاری این کنسرت نیست.
 • عرضه «خوک» در شبکه نمایش

  دنیای اقتصاد: فیلم سینمایی «خوک» ساخته مانى حقیقى در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.
 • مرور سینمای آلمان و چین در جشنواره جهانی فجر

  ایرنا: جشنواره جهانی فیلم فجر در دوره سی و هفتم به نمایش آثار سینمایی در ۹ بخش اصلی و فرعی خواهد پرداخت که در بخش «سینمای سایر کشورها» تمرکز بر آثار سینمایی کشور آلمان از قاره اروپا و چین از قاره آسیا خواهد بود. هنوز نام این آثار از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام نشده است. در دوره سی و ششم جشنواره، مروری بر سینمای ایتالیا و گرجستان برگزار شد که مخاطبان نیز از آثار این بخش استقبال کردند. سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۹۸ (۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر