آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۵۷

 • شانس‌های اکران نوروز در سینما

  دنیای‌اقتصاد: اکران نوروز یکی از مهم‌ترین رویدادهای سالانه سینمای ایران به شمار می‌آید که برای سینماگران و علاقه‌مندانی که اتفاقات سینمایی را دنبال می‌کنند بسیار حائز اهمیت است. اگرچه موفقیت فیلم‌های حاضر در جشنواره فجر تا حدودی ویترین سینما در نوروز را مشخص می‌کند اما معادلات نانوشته‌ای هم در این میان وجود دارد. به‌عنوان مثال در سال‌های اخیر این اتفاق به وجود آمده است که فیلمی در بین گزینه‌های اکران نوروزی جا خوش کرد که حتی به‌عنوان گزینه‌های کم‌شانس هم نامش در بین اهالی سینما مطرح نبود ولی چراغ خاموش حرکت کرد و یکی از گزینه‌های اکران را به نام خود کرد.این نکته البته بیش از هر چیز به رایزنی تهیه‌کنندگان مربوط می‌شود. با این حال اگر مناسبات پشت پرده را کنار بگذاریم چند اثر شرایط بهتری برای نمایش در عید دارند و چند فیلم هم کم‌شانس هستند.
 • نکوداشت هوشنگ مرادی کرمانی

  دنیای اقتصاد: در چهارمین مهرآیین نکوداشت نامزدهای دریافت جایزه‌ آستریدلیندگرن، امروز چهارشنبه مراسم تجلیل از هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده مطرح در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.
 • واکنش ترامپ به کنایه‌های برنده اسکار

  باشگاه خبرنگاران جوان: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، در صفحه شخصی توییتر خود به صحبت‌های کارگردان سیاه پوست و برنده فیلم‌نامه اقتباسی در اسکار امسال واکنش نشان داد.
 • رونمایی از رمان جدید سلمان امین

  دنیای اقتصاد: «کاکا کرمکی پسری که پدرش در آمد» جدیدترین رمانِ سلمان امین منتشر شد. داستان این رمان درباره پسر جوانی است که در تهران در خانواده‌ای پرجمعیت به دنیا آمده و خانواده‌اش‌ به خاطرِ جنگ به تهران کوچ کرده‌اند.
 • کنسرت گروه «زریاب» در تالار وحدت

  مهر: کنسرت گروه عود «زریاب» به سرپرستی و آهنگسازی مجید ناظم پور شنبه ۱۱ اسفند در تالار وحدت برگزار می‌شود.

بیشتر