آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۰۳

 • رکورد گران‌ترین بلیت‌های سینمایی دنیا

  دنیای اقتصاد: مجله ورایتی به تازگی یک گزارش منتشر کرده و گران‌ترین بلیت‌های سینما را در شهرهای مهم جهان مقایسه کرده است. نکته قابل توجه این است که تعیین قیمت بلیت سینماها در کشورها و شهرهایی که مورد توجه قرار گرفته‌اند الزاما از سوی نهادهای دولتی انجام نمی‌شود.
 • فیلم فرهادی در فهرست پرفروش‌های سینمای اسپانیا

  ایسنا: «همه می‌دانند» ساخته جدید اصغر فرهادی یکی از ۱۰ فیلم سینمای داخلی اسپانیاست که بیشترین فروش را در گیشه سینماهای این کشور در سال ۲۰۱۸ داشته است. این فیلم با بازی دو چهره مطرح سینمای اسپانیا یعنی «خاویر باردم» و «پنه‌لوپه کروز» در نهایت به فروش ۵/ ۳ میلیون دلاری در گیشه سینمای این کشور دست یافت. ساخته اسپانیایی‌زبان فرهادی در جوایز سینمایی «گویا» موسوم به اسکار سینمای اسپانیا نیز در ۸ بخش از جمله بهترین فیلم و کارگردانی نامزد کسب جایزه شده و قرار است از تاریخ ۸ فوریه ۲۰۱۹ (۱۹ بهمن) به‌صورت گسترده در آمریکا اکران شود.
 • دولت‌آبادی دبیر افتخاری جشنواره تئاتر اکبر رادی شد

  محمود دولت آبادی، نویسنده مطرح به‌عنوان دبیر افتخاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی انتخاب شد.
 • نمایش فیلم «فرار از تله» در خانه هنرمندان ایران

  دنیای اقتصاد: در سیصد و هشتاد و ششمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران و در سیزدهمین برنامه از مجموعه «بازی بزرگان» فردا دوشنبه فیلم «فرار از تله» به کارگردانی جلال مقدم در خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید. پس از اکران فیلم نیز نشست نقد و بررسی با حضور خسرو نقیبی برگزار خواهد شد.
 • ترجمه «وقتی که او رفت» به کتابفروشی‌ها آمد

  دنیای‌اقتصاد: رمان «وقتی که او رفت» نوشته لیزا جوئل با ترجمه علی شاهمرادی منتشر شد. این رمان نخستین کتاب گروه انتشاراتی خزه و سنگ است که کارش را به تازگی با رویکرد ترجمه آثار خوشخوان و تازه ادبیات جهان آغاز کرده است.
 • نقش امام خمینی(ره) در جلوگیری از سانسور سربداران

  خبرآنلاین: افسانه بایگان، بازیگر توضیح داد که چگونه نظر امام (ره) درباره نقشش در سریال سربداران، مانع از حذف این شخصیت شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر