آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۴۹۰

 • جاماندگان مشهور

  دنیای‌اقتصاد: نامزدهای گلدن‌گلوب معرفی شدند. امسال هم اعلام نامزدهای این جایزه معتبر شوق و شگفتی اهالی سینما را به دنبال داشته است. مثل همیشه، شگفتی از نامزد شدن برخی چهره‌ها و نامزد نشدن برخی دیگر، سرو صدای زیادی به پا کرده است. در فهرست نامزدهای این دوره از جایزه گلدن‌گلوب نام‌های بزرگی قرار دارد و به نظر می‌رسد که فهرست ناکامان گلدن‌گلوب امسال از فهرست نامزدهای آن سنگین‌تر و رنگین‌تر باشد. جولیا رابرتز برای بازی در فیلم «بن سیاه است»، رایان گاسلینگ برای نقش‌آفرینی در فیلم «نخستین انسان»، نیکول کیدمن برای بازی در فیلم «پسر پاک شد»، ناتالی پورتمن برای فیلم «وکس لوکس»، تونی کولت برای فیلم «وراثت» و ویولا دیویس برای فیلم «بیوه‌ها» مهم‌ترین ناکامان اعلام نامزدهای گلدن‌گلوب در شاخه‌های بازیگری هستند.
 • انتقاد هادی مرزبان از مدیریت تئاتر شهر

  هادی مرزبان با اشاره به زمانی که تئاتر شهر یک الگوی تئاتری در کشور محسوب می‌شد، گفت: به نظر می‌رسد در این مجموعه هیچ ضابطه‌ای برای اجرای نمایش‌ها وجود ندارد و رابطه بر هر چیزی مقدم است. این کارگردان که به تازگی نمایش «آهسته با گل سرخ» نوشته اکبر رادی را در تماشاخانه سنگلج به صحنه برده بود، در گفت‌وگویی با «ایسنا» گفت که دوست داشت این نمایش را در تئاتر شهر اجرا کند اما پیگیری‌هایش برای این کار و نیز اجرای «دکتر نون» به نتیجه‌ای نرسید.
 • درگذشت فیلمبردار «ناصرالدین‌شاه آکتور سینما»

  ایسنا: فرج‌الله حیدری از فیلمبرداران مطرح کشورمان، پنج‌شنبه ۱۵ آذرماه در سن ۶۲ سالگی بر اثر ایست قلبی در خانه خود فوت کرد. فرج‌الله حیدری در سال ۱۳۳۵ در تهران متولد شد. او دارای مدرک تحصیلی دیپلم ریاضی بود و فعالیت خود در سینما را با دستیاری فیلمبرداری فیلم «کوچه مردها» ساخته سعید مطلبی در سال ۱۳۴۹ آغاز کرد.
 • بزرگداشت صدمین سال تولد سولژنیتسین در شهر کتاب

  دنیای اقتصاد: مرکز فرهنگی شهر کتاب به مناسبت صدمین سال تولد سولژنیتسین سه‌شنبه ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) نشست ویژه‌ای با عنوان «سولژنیتسین و ادبیات مهاجرت» را برگزار می‌کند.
 • «شان پن» سراغ پرونده خاشقجی می‌رود

  شان پن بازیگر و فیلمساز برنده جایزه اسکار، فیلمبرداری فیلم مستندی را درباره قتل جمال خاشقجی آغاز کرده است.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، بنا بر گزارش‌های رسیده شان پن بازیگر و فیلمساز برنده جایزه اسکار، فیلمبرداری فیلم مستندی را درباره قتل جمال خاشقجی آغاز کرده است.
 • اعلام وضعیت قرمز در هفته نامه «تجارت فردا»

  دنیای‌اقتصاد: هفته‌نامه «تجارت فردا» این هفته با عنوان اصلی «وضعیت قرمز» و طرح این پرسش که چرا سیاستمداران از اصلاحات اقتصادی طفره می‌روند، نوشته: چند دهه تعللِ سیاست‌گذاران در انجام اصلاحات ساختاری موجب روشن شدن چراغ‌های هشدار اقتصاد ایران شده است.
 • اجرای نمایشی برای کودکان با موضوع دروغگویی

  دنیای‌اقتصاد: نمایش «مزه دروغ تلخه!» به کارگردانی سمیرا یزدان‌پژو در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه است.

بیشتر