آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۴۶۷

 • تهدید جمعی به تحریم

  دنیای‌اقتصاد: بعد از بیانیه مدیران مسوول سه روزنامه «دنیای اقتصاد»، «شرق» و «مردمسالاری» در انتقاد و اعتراض به تلاش برخی چهره‌های دولتی برای تصدی تنها جایگاه صنفی روزنامه‌نگاران در هیات نظارت برمطبوعات، مدیران انجمن‌ها و صنوف مطبوعاتی نیز در بیانیه‌ای به این موضوع اعتراض و تهدید کردند اگر اقدامات لازم برای برگزاری انتخاباتی عادلانه از سوی وزارت ارشاد انجام نشود، به‌صورت جمعی انتخابات نماینده مدیران مسوول مطبوعات در هیات نظارت را تحریم خواهند کرد.
 • حضور پیمان معادی در فیلم فرانسوی

  مهر: پیمان معادی، بازیگر و کارگردان ایرانی اعلام کرد که پس از پایان بازی در پروژه «شش افراطی» در هالیوود، در یک فیلم فرانسوی در پاریس جلوی دوربین می‌رود.
 • درگذشت یک روزنامه‌نگار پیشکسوت

  ایرنا: حمید هوشنگی از پیشکسوتان روزنامه‌نگاری ایران و معاون پیشین خبر ایرنا در فاصله سال‌های ۵۹ تا ۶۴ ، به علت بیماری درگذشت.
 • آهنگساز «لاو استوری» درگذشت

  فرانسیس لِی، آهنگساز فرانسوی برنده جایزه اسکار برای موسیقی متن جاودان فیلم Love story «داستان عشق» در ۸۶ سالگی درگذشت. فرانسیس لِی در سال ۱۹۳۲ در شهر نیس فرانسه به دنیا آمد. او کارش را به‌عنوان نوازنده در کنار برنارد دیمنی شاعر و خواننده فرانسوی آغاز کرد. وی بعدها در سال ۱۹۶۵ پس از آشنایی با کلود للوش کارگردان فرانسوی، ساخت آهنگ فیلم «یک مرد و یک زن» (۱۹۶۶) اثر این کارگردان را برعهده گرفت. او برای این فیلم نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین موسیقی متن و بهترین ترانه شد. فرانسیس لِی پس از موفقیت «یک مرد و یک زن» در سال ۱۹۷۰ شاهکار خود و یکی از درخشان‌ترین آثار موسیقایی همه دوران‌ها را خلق کرد؛ موسیقی متن فیلم «داستان عشق».
 • ستاد تنظیم «آزار» در تجارت‌فردا

  «چرا دولت می‌خواهد سرکوب قیمت‌ها را تشدید کند؟» این پرسشی است که هفته‌نامه تجارت‌فردا در شماره ۲۹۳ خود به آن پرداخته است. این موضوع با عنوان اصلی «ستاد تنظیم آزار» که عنوانی کنایی و یادآورنده «ستاد تنظیم بازار» است، جلد این هفته این مجله را به خود اختصاص داده است.
 • فراخوان جشنواره کتاب کودک و نوجوان در پایتخت کتاب

  نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کاشان از ۲۲ تا ۲۵ آذرماه در کاشان پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.

بیشتر