آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۴۶۴

 • بازار ۱۴ میلیاردی هنر ایران در نیمه آبان

  دنیای‌اقتصاد: آبان برای هنر تجسمی حکم اکران نوروزی برای سینما را دارد. سه حراجی‌ معتبر و قدیمی جهان در این ماه و به بیان دقیق‌تر در روزهای ابتدایی این ماه چکش‌هایشان را آماده فروش آثار هنری از سراسر دنیا می‌کنند. پایتخت آبانی این حراجی‌ها لندن است. گویی که کریستیز، ‌بونامز و ساتبیز سالشان را با فروش ‌آثار هنری در آبان ماه تازه می‌کنند.
 • کارنامه ۵ ماهه اکران فیلم‌های خارجی

  دنیای‌اقتصاد: اکران فیلم‌های خارجی در کنار دیگر آثار سینمایی تولید ایران از تیر ماه امسال به‌صورت محدود در برخی سالن‌های سینمایی آغاز شده است؛ موضوعی که از آغاز واکنش‌های متفاوتی در پی داشت. برخی آن را موجب پررونق‌ شدن سینماها و اشتراک تجربه جهانی برای هنردوستان دانسته ولی گروهی دیگر با توجه به ترافیک فیلم‌های ایرانی در انتظار اکران، آن را خطری برای سینمای ملی معرفی کرده‌اند. در این میان برخی نیز با اکران فیلم‌های خارجی موافقند اما درباره شیوه اجرای آن انتقادهایی دارند از جمله این انتقادها می‌توان به به‌روز نبودن یا مناسب نبودن این فیلم‌ها برای عموم اشاره کرد.
 • ثبت «هزاردستان» در فهرست ملی حافظه جهانی یونسکو

  چهار اثر دیداری و شنیداری به فهرست ملی برنامه حافظه جهانی یونسکو اضافه شد. چهار اثر شامل «برنامه رادیویی مرزهای دانش»، «سریال هزار دستان»، «مستند معماری ایرانی» و «مستند خلیج فارس» در روز جهانی میراث دیداری و شنیداری در فهرست ملی برنامه حافظه جهانی یونسکو ثبت شد.
 • اعتراض عوامل «بازی تاج‌وتخت» به توییت ترامپ درباره ایران

  شبکه اچ‌بی‌او به استفاده بدون اجازه ترامپ از شعار مشهور سریال «بازی تاج و تخت» برای توییت درباره بازگشت تحریم‌ها علیه ایران به تندی انتقاد کرد. به گزارش خبرآنلاین، پس از انتشار این توییت شبکه «اچ‌بی‌او» مالک سریال «بازی تاج و تخت» بلافاصله واکنش نشان داد و اعلام کرد ترامپ بدون اجازه از آنها این کار را انجام داده است. اچ‌بی‌او در پاسخی کوبنده به ترامپ گفت: «ما دوست نداریم «بازی تاج و تخت» برای مقاصد سیاسی به یغما برود.» البته واکنش اچ‌بی‌او به اینجا ختم نشد و آنها در توییتر نیز با کنایه به ترامپ از هواداران سریال «بازی تاج و تخت» پرسیدند: «در زبان دوتارکی‌ به سوءاستفاده از نماد تجاری چه می‌گویند؟» جرج آر.آر مارتین خالق داستان «بازی تاج و تخت» نیز به اقدام ترامپ واکنش نشان داد و در توییتر نوشت: «ترس از شمشیر بُرنده‌تر است.» او در ادامه از مردم آمریکا خواست که با شرکت در انتخابات پیش رو جلوی یکه‌تازی‌های ترامپ را بگیرند.
 • اضافه شدن نمایش‌های کمدی به سری جدید «خندوانه»

  مهر: بخش فستیوال تئاتر به سری جدید برنامه تلویزیونی «خندوانه» اضافه شد؛ بخشی که دبیری آن برعهده حمید پورآذری است و شهاب‌الدین حسین‌پور نیز اثری را در آن اجرا می‌کند.
 • نمایش فیلم «اولین اصلاح شده» در ارسباران

  دنیای‌اقتصاد: فیلم سینمایی «اولین اصلاح شده» به کارگردانی پل شریدر امروز یکشنبه در فرهنگسرای ارسباران به نمایش درمی‌آید و پس از آن نقد و بررسی خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر