آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۴۶۲

 • دوربرگردان سینمایی تلویزیون

  دنیای‌اقتصاد: علی فروغی مدیر شبکه سه سیما چند روز پیش در برنامه حالا خورشید بازگشت «هفت» با اجرای بهروز افخمی را تایید کرد و گفت سری جدید هفت از اواسط دی و یک ماه قبل از جشنواره فجر می‌آید و افخمی با انرژی کار را پیش می‌برد و یک هفت جدی خواهیم داشت که همان جمعه‌ها پخش می‌شود. برنامه سینمایی «هفت » با مدیریت و اجرای فریدون جیرانی متولد شد و خیلی سریع توانست به یکی از برنامه‌های جریان‌ساز و پر مخاطب تلویزیون تبدیل شود. همین ویژگی اما باعث شد تا فشارها به جیرانی افزایش یابد و سرانجام باعث جدایی سینماگر و روزنامه‌نگار قدیمی از این برنامه شود. در ادامه محمود گبرلو به‌عنوان مجری «هفت» انتخاب شد که به باور بسیاری در زمان او برنامه به شدت افت کرد و نتوانست محبوبیت قبلی را حفظ کند و در نتیجه این مجری هم کنار گذاشته شد و سکان برنامه به بهروز افخمی و رفیق دیرینه‌اش مسعود فراستی سپرده شد.
 • کشف انبار بزرگ کتاب‌های قاچاق بیخ گوش اتحادیه ناشران!

  یک انبار دیگر کتاب‌های قاچاق در پایتخت که در فاصله‌ای نه چندان دور از ساختمان اصلی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران فعالیت می‌کرد، کشف و پلمب شد. به گزارش خبرگزاری مهر، این خبر را کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مولفان و مترجمان در اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران رسانه‌ای و اعلام کرده است که عصر دوشنبه هفته جاری با مساعدت اداره‌کل حراست وزارت ارشاد و همکاری و اقدام پلیس امنیت و دستور قضایی، این انبار کتاب قاچاق در محدوده خیابان روانمهر کشف شد.
 • حرف‌های بازیگر لبنانی درباره سریال «حوالی پاییز»

  آن ماری سلامه بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» به کارگردانی حسین نمازی و تهیه‌کنندگی سعید پروینی است که نقش «ساره»، یک دختر عرب سعودی را بازی می‌کند.
 • کشف استعدادهای درخشان در آکادمی پورناظری

  دنیای اقتصاد: آکادمی موسیقی پورناظری نخستین دوره فراخوان ملی حمایت از استعدادهای درخشان را با هدف کشف هنرمندان حوزه‌های مختلف موسیقی منتشر کرد.
 • مرور فیلم‌های مانی حقیقی در جشنواره اسلو

  خبرآنلاین: بیست و هشتمین دوره از جشنواره فیلم‌هایی از جنوب از ۱۷ تا ۲۷ آبان (هشتم تا هجدهم نوامبر) در شهر اسلو نروژ برگزار می‌شود و بخش «تصویری از یک فیلمساز» در حاشیه این جشنواره تعریف شده که امسال این بخش به مرور آثار مانی حقیقی فیلمساز ایرانی اختصاص یافته است.
 • گرامیداشت رامیز شهوق در گالری فردا

  دنیای اقتصاد: آثاری از زنده‌یاد رامیز شهوق به همراه گرامیداشتی از این هنرمند هنر مدرن ایران از جمعه ۱۱ آبان روی دیوار گالری فردا می‌رود. در این نمایشگاه نزدیک به ۲۰ اثر به همراه تعدادی از حجم‌های ساخته شده توسط وی به نمایش درخواهد آمد.
 • بازگشت بانی و کلاید به سینما پس از ۵۰ سال

  مهر: پس از گذشت بیش از ۵۰ سال از زمانی که فی داناوی و وارن بیتی، بانی و کلاید را به شخصیت‌های شاخص سینمایی تبدیل کردند، کلویی گریس مورتس و جک اوکانل در فیلم «عشق یک تفنگ است» در نقش این دو تبهکار بدنام دوران رکود بازی خواهند کرد.
 • روایتی بدون رودربایستی با چاقی در «گرسنگی»

  دنیای اقتصاد: به تازگی کتابی منتشر شده که روایت یک فرد از زندگی شخصی‌اش و تصمیمش به چاق شدن است. «رکسانه گی» در این کتاب که «گرسنگی» نام دارد به شیوه اثرگذار جزئیات زندگی مملو از رنج و لذت‌های زندگی‌اش را بیان می‌کند.
 • شماره جدید مجله بخارا روی میزهای مطبوعاتی

  شماره یکصد و بیست و هفتم مجله «بخارا» با دو شعر منتشرنشده از هوشنگ ابتهاج (سایه) و دو مقاله چاپ نشده از محمدرضا شفیعی کدکنی و محمدعلی موحد منتشر شد. در این شماره دو شعر از سرودهای منتشر نشده هوشنگ ابتهاج (سایه) و همچنین یادنامه مفصلی درباره زنده‌یاد غلامحسین صدیقی به همراه تصاویر و اسناد آمده است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر