شماره روزنامه ۴۵۵۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۴۲۱

 • عطاران؛ چهره موثر سینمای ایران

  دنیای‌اقتصاد: نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما برگزار شد و هنرمندان برتر، تندیس مهرگیاه را دریافت کردند. در این مراسم کیانوش عیاری رئیس آکادمی سینماسینما در ابتدای این مراسم گفت: عشق می‌تواند باعث برانگیختگی انسان تنهایی باشد که به جمعی که در اینجا جمع شده است، ختم شود. منظورم آقای کثیریان است که دست تنها این حرکت فرهنگی را انجام دادند و هدف‌شان هم این است که عشق جاودانه‌شان را نشان دهند. همه شما ایشان را می‌شناسید و می‌دانید که چه عشقی به سینما دارند.
 • درخواست ۱۴۰ هنرمند برای تحریم اسرائیل

  دنیای‌اقتصاد: برپایی مسابقه بین‌المللی آواز یوروویژن که چندصد میلیون بیننده جهانی دارد در حالی سال آینده برگزار خواهد شد که از همین حالا با حاشیه‌های فراوانی روبه‌رو شده است و اخیرا ۱۴۰ هنرمند سرشناس جهان در نامه‌ای درخواست کردند تا رژیم صهیونیستی تحریم شود. مسابقه آواز یوروویژن (Eurovision Song Contest) یک مسابقه بین‌المللی موسیقی است که از سال ۱۹۵۶ به‌صورت سالانه برگزار می‌شود. طبق قوانین مسابقه، کشورهای فعال عضو اتحادیه پخش اروپا امکان شرکت در این مسابقه را دارند. نمایندگان کشورها آهنگ‌هایی را به‌صورت زنده اجرا می‌کنند که از تلویزیون پخش می‌شود و بعد رأی‌گیری زنده انجام می‌شود. این مسابقه جزو طولانی‌ترین مسابقات جهان شناخته شده ‌است و از پربیننده‌ترین مسابقات بعد از مسابقات ورزشی است.
 • بازداشت موقت کارگردان «رویای شب تابستان»

  در پی حکم قضایی مبنی‌بر توقیف نمایش «رویای شب تابستان» به کارگردانی مریم کاظمی، کارگردان این نمایش و مدیر تئاتر شهر هم بازداشت شدند.
 • توقف اکران فیلم‌های کمدی تا پایان دهه اول محرم

  دنیای‌اقتصاد: سخنگوی کارگروه اکران گفت به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم، تمام فیلم‌های کمدی در حال اکران، نمایششان از روز سه‌شنبه متوقف می‌شود و بعد از دهه اول ماه محرم، درباره نحوه ادامه اکرانشان تصمیم‌گیری می‌شود.
 • «دختر مردم» پشت ویترین کتابفروشی‌ها

  رمان «دختر مردم» نوشته اورهان کمال با ترجمه ارسلان فصیحی منتشر شد. اورهان کمال از نویسندگان مطرح ترکیه معمولا در رمان‌هایش دغدغه‌های اجتماعی و وضعیت اقشار ضعیف جامعه و مشکلاتی را که زنان درگیر آن هستند، بیان می‌کند.
 • اجرای غیرمنتظره پل مک کارتنی در ایستگاه قطار

  مهر: پل مک کارتنی بازمانده گروه بیتلز با اجرای غیرمنتظره موسیقی در ایستگاه گرند سنترال نیویورک موجب شگفتی مردم شد.

بیشتر