آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۴۰۳

 • سکانس آخر آقای بازیگر ۱۳۰۳-۱۳۹۷

  دنیای‌اقتصاد: «حال خوشی ندارم، کمردرد و پادرد مزمن و طولانی خسته‎ام کرده. در تهران هم که نمی‎توان نفس کشید. هیچ فعالیتی در سینما ندارم و نقش‎های پیشنهادی را دوست ندارم. من بهترین کارها را بازی کرده‎ام، روزهای خوبی داشته‎ام و دیگر نمی‎خواهم بازی کنم. می‎خواهم همان «عزت‎الله انتظامی» باشم که مردم از من به یاد دارند، عزت بچه سنگلج.» عزت‌الله انتظامی بازیگر بزرگی که فیلم‌های محبوب و مطرحی در طول هفتاد سال عمر هنری‌اش بازی کرد،‌ صبح روز گذشته در ۹۴ سالگی درگذشت. او در سال‌های آخر عمرش از بیماری، تنهایی، آلودگی هوا و... شاکی بود و بارها گفته بود از تنهایی و مرگ بدش می‌آمد و هرگز راضی به گوشه‌نشینی نبود. اما کمردرد شدید، او را مجبور کرد تا در سال‌های آخر زندگی در خانه بماند و به جای بازی در فیلم‌ها، کتاب بخواند.
 • کارنامه کارگردان سریال‌های پرمخاطب تاریخی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته و ساعاتی پس از درگذشت عزت‌الله انتظامی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران، خبر درگذشت ضیاءالدین دری کارگردان سریال پرمخاطب «کیف انگلیسی» هم منتشر شد تا سینمای ایران یک روز عجیب و تلخ را پشت سر بگذارد. این کارگردان اخیرا به دلیل عارضه کبدی در بیمارستان بستری بود اما برای پیوند کبد به شیراز منتقل شد و سه هفته بعد از عمل جراحی درگذشت.
 • هجوم ملخ‌های نقدینگی در «تجارت‌فردا»

  دویست و هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه «تجارت فردا» با تمرکز به موضوع نقدینگی در اقتصاد ایران منتشر شد. در روی جلد این شماره با طرح این پرسش که طغیان نقدینگی با اقتصاد ایران چه می‌کند؟ می‌خوانیم: «نقدینگی تحریک شده را به هجوم ملخ‌ها تشبیه کرده‌اند. میلیون‌ها ملخ وقتی طغیان کنند، هر سبزینه‌ای را از میان بر می‌دارند. نقدینگی هم،‌ چنین حالتی دارد؛ می‌تواند بازارها را به هم بریزد و بنیان‌های اقتصاد را از جا بکند. اقتصاددانان معتقدند آنچه اقتصاد ایران را در معرض طغیان پولی قرار داده، برداشت‌های نادرست سیاستمداران درباره کار کرد نقدینگی است.»
 • آلبوم جدید محسن چاوشی مجوز گرفت

  مهر: با تصمیم دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آلبوم «ابراهیم» محسن چاوشی مجوز گرفت.
 • کنسرت مهران مدیری در برج میلاد

  ایلنا: مهران مدیری چهارشنبه، ۳۱ مرداد در برج میلاد روی صحنه می‌رود.
 • درگذشت برنده ۱۸ جایزه گرمی در ۷۶ سالگی

  ایسنا: «آرتا فرانکلین» که از او به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین خوانندگان تاریخ یاد می‌شود پس از تحمل بیماری سرطان لوزالمعده برای چند سال سرانجام در ۷۶ سالگی درگذشت.
 • نمایش «دو لکه ابر» در گروه هنر و تجربه

  دنیای‌اقتصاد: فیلم سینمایی «دو لکه ابر» به کارگردانی مهرشاد کارخانی پس از دو سال انتظار از اول شهریور در سینماهای گروه «هنر و تجربه» اکران می‌شود. این فیلم درامی اجتماعی با حال و هوای شهری و با موضوع آسیب‌های اجتماعی است که انسان‌هایی خشمگین را به تصویر می‌کشد؛ انسان‌هایی که کسی پاسخگوی خشم‌شان نیست. در خلاصه داستان فیلم آمده است: ابری بر سر شهر سایه افکنده است، لکه ابری به دنبال لکه گمشده خود می‌گردد.... «دو لکه ابر» هفتمین فیلم اثر مهرشاد کارخانی بعد از ساخت آثاری همچون «گناه من»، «ریسمان باز»، «کوچه ملی»، «اکباتان» و «دربست آزادی» است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر