آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۴۰۰

 • تداوم صدرنشینی اکشن‌ها در بازار جهانی سینما

  دنیای‌اقتصاد: کام مخاطبان سینمای جهان هنوز با سینمای اکشن، پرهیجان و تخیلی شیرین می‌شود. فروش‌ ده‌ها میلیون دلاری فیلم‌های اکشن در سینماهای جهان میل سینماگران را نیز به این شیوه فیلم‌سازی بیشتر کرده و همچنان که بازار سینمای ایران، گلستان کمدی‌سازها است،‌ کمپانی‌های بزرگ فیلم‌سازی جهان هم جز برای فیلمنامه‌های پرخرج و پرهیجان و تخیلی به سادگی راضی به سرمایه‌گذاری نمی‌شوند.
 • اکران مستند زندگی قانعی راد در ایوان شمس

  مهر: مستند «محمد امین» به کارگردانی علیرضا سلیمانی فردا چهارشنبه در تالار ایوان شمس رونمایی می‌شود. این مستند که روایتگر زندگی محمدامین قانعی‌راد جامعه شناس فقید است، تلاش می‌کند سیر تحول و رشد کودک بازیگوشی از اهالی کهریزک را تا کرسی استادی و نویسندگی به تصویر بکشد.
 • درگذشت کارگردان «آن سوی مه» در ۸۲ سالگی

  ایسنا: منوچهر عسگری‌نسب، کارگردان و تهیه‌کننده سینمای ایران درگذشت. منوچهر عسگری‌نسب متولد ۱۳۱۵ کرمان، دارای مدرک کارشناسی سینما و تلویزیون از دانشکده هنرهای دراماتیک و کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه ایالتی میشیگان (MSU) بود. وی فعالیت سینمایی را سال ۱۳۴۵ با کارگردانی فیلم‌های مستند تلویزیونی آغاز کرد.
 • حمید گودرزی جانشین اشکان خطیبی شد

  تسنیم: فصل جدید مسابقه «پنج‌ستاره» با اجرای حمید گودرزی از پنج‌شنبه ۲۵ مرداد روی آنتن شبکه پنج می‌رود. «پنج ستاره» در چارچوب یک برنامه با گونه «مسابقه - بازی» است که عموم مردم با شرکت در این برنامه و حضور در آن، یکی از مهم‌ترین چالش‌های خود را تجربه می‌کنند.
 • آلبوم جدید وحید تاج در بازار موسیقی

  آلبوم «از کوچ تا رهایی» با آهنگسازی ستار هوشیاری‌پور و خوانندگی وحید تاج در چهار موومان روزگار با غم، حیرت، اضطراب و رهایی منتشر شد.

بیشتر