آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۳۸۳

 • سبقت ایران از فرانسه در سرانه مطالعه!

  دنیای اقتصاد: سرانه مطالعه در ایران، مثل بسیاری از شاخص‌های دیگر، مفهومی مبهم، غیردقیق و احتمالا تبلیغاتی دارد. مدیران سعی می‌کنند میزان مطالعه در کشور را بالاتر از آنچه هست، اعلام کنند تا بلکه تصویری مطلوب‌تر از جامعه و دوران مدیریت خود ساخته باشند.
 • شب یارعلی پورمقدم در «هفت اقلیم»

  شب «یارعلی پورمقدم» امروز در موسسه هفت اقلیم برپا می‌شود.
 • فقدان زاینده‌رود در قاب عکاسان

  نمایشگاه عکس «فقدان» جمعه ۵ مرداد در گالری شمیده افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه آثار ۱۵ هنرمند با محوریت خشکی زاینده‌رود به نمایش درخواهد آمد. در توضیح این نمایشگاه آمده است: «فقدان، نبود آنی است که باید باشد. می‌توانست باشد و نیست. گم یافتن و از دست دادن آنی است که همواره بوده و نیست و اکنون نیز باید که باشد و نیست. زاینده‌رود، اصفهان و اصفهانی را چون مادری پرمهر می‌مانست که دامانش از دل و چهره‌ شهر و مردمانش، غم‌زدایی می‌کرد ...» علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا ۱۰ مرداد روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری شمیده به نشانی بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی(بهروز)، بن‌بست یکم، پلاک ۸، طبقه اول، واحد۱۲مراجعه کنند.
 • بازسازی «اژدها وارد می‌شود» بعد از ۴۵ سال

  دیوید لیچ که با ساخت «ددپول ۲» موفقیت زیادی کسب کرده در حال مذاکره است تا فیلم «اژدها وارد می‌شود» اثر بروس لی را که از مشهورترین فیلم‌های هنرهای رزمی و مربوط به سال ۱۹۷۳ است، بازسازی کند. به گزارش خبرگزاری مهر، «اژدها وارد می‌شود» فیلمی رزمی به کارگردانی رابرت کلوز و با درخشش بروس لی، جان ساکسون و جیم کلی بود که به‌عنوان برترین فیلم مبارزه‌ای شناخته شده است. فیلم اصلی در دنیا با اقبال زیادی روبه‌رو شد اما با یک تراژدی همراه بود؛ یعنی اکران فیلم بلافاصله پس از مرگ بروس لی. نمایش این فیلم در آمریکا چنان با اقبال مواجه شد که مدرسه‌های کاراته در گوشه و کنار کشور افتتاح و فیلم‌های متعددی در این سبک ساخته شد.
 • «دوستان ادی کویل» در سیما

  فیلم «دوستان ادی کویل» ساخته پیتر ییتیس امروز چهارشنبه از شبکه چهار سیما به نمایش در می‌آید.
 • جشن ۷۰ سالگی سودابه فضایلی در «سینما و ادبیات»

  شصت‌و‌هشتمین شماره «سینما و ادبیات» ویژه سینمای ایتالیا و کارگردان مطرح آن «میکل آنجلو آنتونیونی» منتشر شد.

بیشتر