آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۳۷۲

 • ادامه واکنش‌ها به «بیراهه» تلویزیون

  دنیای اقتصاد: شاید بیراه نباشد اگر بگوییم مجموعه عریض و طویل صدا‌و‌سیما در این سال‌ها، بیش از برنامه اثرگذار و پربیننده، جنجال تولید کرده است. به نحوی که می‌توان گفت هر هفته یک جنجال جدید از سوی این سازمان شکل گرفته و باعث افزایش نارضایتی‌های عمومی از رویکردها، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌سازی‌های آن شده است. سازمان صدا‌وسیما در کمتر از یک هفته گذشته بارها آماج انتقادهای گسترده مردم و رسانه‌ها بوده است. واردات محصولات دامپروری از سوی این نهاد رسانه‌ای با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی واکنش‌های زیادی را برانگیخت.
 • جشن امضای کتاب لیلی گلستان در شهر کتاب دانشگاه

  رونمایی و جشن امضای کتاب «آنچنان که بودیم» امروز با حضور لیلی گلستان، فواد نظیری و علی شروقی در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود. به گزارش «ایلنا»، کتاب «آنچنان که بودیم» نوشته‌‌ لیلی گلستان که از سوی نشر حرفه هنرمند به چاپ رسیده، مجموعه یادداشت‌ها و مطالبی است که از وی یا درباره او و آثارش در مطبوعات چاپ شده است.
 • اجرای نمایش«شبکاری» در کانادا

  نمایش «شبکاری» نوشته رسول کاهانی با کارگردانی صحرا فتحی در کانادا روی صحنه می‌رود. نمایش «شبکاری» محصول کمپانی‌ «دیار» است که با همکاری «پاسیفیک یونایتد پروداکشنز»، «مرکز فرهنگی فینیکس» و «رسانه هدهد» روی صحنه می‌رود. بهنوش بختیاری و‌ سام درخشانی در این اثر بازی می‌کنند. نمایش «شبکاری» در روزهای ۸، ۱۴ و ۱۶ سپتامبر (۱۷، ۲۳ و ۲۵ شهریور) در شهرهای ونکوور، مونترال و تورنتو اجرا خواهد شد.
 • اهدای اثر منیر فرمانفرمائیان به کودکان سرطانی

  منیر شاهرودی فرمانفرمائیان نقاش سرشناس معاصر یکی از آثار خود را در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان موسسه خیریه محک به این موسسه اهدا خواهد کرد.
 • جراحت جورج کلونی در تصادف جاده‌ای

  جورج کلونی، بازیگر مشهور آمریکایی که در حال رفتن به صحنه فیلمبرداری در منطقه‌ای در ایتالیا بود، دچار سانحه شد.
 • «پس از توفان» روی آنتن شبکه یک

  فیلم سینمایی «پس از توفان» به کارگردانی هیروکازو کوریدا امروز پنج‌شنبه از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
 • چاپ جدید «صد سال تنهایی» در بازار کتاب

  چاپ چهاردهم رمان صدسال تنهایی نوشته گابریل گارسیا مارکز با ترجمه زنده‌یاد بهمن فرزانه منتشر شد. «صد سال تنهایی» به باور بسیاری از منتقدان شاهکار و مشهورترین اثر نویسنده نامدار آمریکای جنوبی است که پایه‌گذار سبکی تازه در ادبیات دنیا به شمار می‌رود.مارکز در این رمان به شرح زندگی شش نسل از خانواده «بوئندیا» می‌پردازد که نسل اول آنها در دهکده‌ای به نام ماکاندو ساکن می‌شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر