آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۳۵۵

 • پیشتازی آثار جامعه شناس فقید در بازار کتاب

  دنیای اقتصاد: بازار کتاب در هفته‌های اخیر روند ثابتی را می‌گذراند و آثار چند نویسنده در لیست پرفروش‌های کتابفروشی‌ها تکرار می‌شود. در حوزه عمومی که مخاطبان بیشتر سراغ آن می‌روند اثر محمود دولت‌آبادی با عنوان«طریق بسمل شدن» در بسیاری از کتابفروشی‌ها پرفروش است. نکته جالب اینکه در این هفته رقابت دولت‌آبادی با رضا امیرخانی پایان یافته است و کتاب «رهش»‌ اثر این نویسنده جوان کشور پس از چند هفته در لیست پرفروش‌ها دیده نمی‌شود.
 • ماجرای حکم قطعی پرونده پزشکی عباس کیارستمی

  فردا جمعه یکم تیرماه سالروز تولد عباس کیارستمی است و البته دو هفته بعد هم دومین سالروز درگذشت این هنرمند سرشناس از راه می‌رسد.
 • انتشار آلبوم «افسانه روزگار» با صدای سالار عقیلی

  آلبوم موسیقی «افسانه روزگار» اثر مسعود شعاری با خوانندگی سالار عقیلی منتشر شد.
 • نمایش فیلم کیانوش عیاری به یاد جانباختگان زلزله

  فیلم «بیدار شو آرزو» به کارگردانی کیانوش عیاری فردا جمعه در خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.
 • اکران محدود فیلم اسپیسی

  فیلم «کلوپ پسران میلیاردر» جدیدترین فیلم کوین اسپیسی در ماه اوت با اکران محدود راهی سینماها می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، توزیع‌کننده فیلم «کلوپ پسران میلیاردر» با تاکید بر اینکه دیگر بازیگران فیلم نباید به خاطر یک بازیگر مجازات شوند، گفت تصمیم‌گیری درباره این فیلم آسان و بدون حساسیت انجام نشد. برای آزمایش اینکه آیا سینماروها حاضر هستند با کوین اسپیسی روی صحنه بزرگ روبه‌رو شوند، فیلم «کلوپ پسران میلیاردر» به کارگردانی جیمز کاکس اکرانی محدود در تابستان امسال و از ۱۷ اوت خواهد داشت و در نیمه ژوئیه به صورت VOD توزیع می‌شود. در همین حال نتفلیکس و MRC اسپیسی را از سریال «خانه پوشالی» کنار گذاشتند و ریدلی اسکات در فیلم ساخته شده «همه پول‌های دنیا» بازیگر دیگری را جایگزین نقش اسپیسی کرد. اسپیسی در این فیلم در نقش ران لوین از بورلی هیلز ظاهر شده است.
 • موافقان و مخالفان FATF در شبکه مستند

  جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» فردا جمعه به موضوع پیوستن یا نپیوستن ایران به FATF و حواشی چند روز اخیر آن در رسانه‌ها می‌پردازد.
 • سوژه‌های ناب اجتماعی در عکس‌های گالری ماه مهر

  نمایشگاه عکس مسائل اجتماعی ایران از دیروز در نگارخانه ماه مهر برپا شد.

بیشتر