آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۳۱۵

 • سلفی جوان با کارگردان سرشناس جهان

  مراسم اختتامیه سی‌وششمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر پنج‌شنبه شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد و منتخبان خود را شناخت. در ابتدای این مراسم نمایشی به وسیله جمعی از هنرمندان با موضوع شاهنامه فردوسی اجرا شد. سپس رامبد جوان که اجرای این مراسم را برعهده داشت، وارد صحنه شد وگفت حدود ۷۰ دقیقه برنامه خواهیم داشت؛ البته موضوعات مختلفی وجود دارد که باید در اختتامیه به آن بپردازیم. من در این چند روزه بسیار داخل جشنواره حضور داشتم و به نظرم اتفاقات بسیار مهمی در این جشنواره رخ داد.
 • عکاسی به روایت تاریخ‌نگار سیاه-سفید

  دنیای اقتصاد: خبر درگذشت عباس عطار در شامگاه چهارشنبه گذشته مخاطبان بسیاری را شوکه کرد. «عباس» که خودش همین‌گونه خودش را معرفی می‌کرد و با همین نام در جهان عکاسی شناخته می‌شد، راوی بسیاری از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ معاصر ایران بود.
 • عکس بازیگر فیلم فرهادی روی جلد مجله پریمیر

  مجله پریمیر ویژه‌نامه فستیوال کن، جلد خود را به صحنه‌ای از هشتمین فیلم بلند اصغر فرهادی که چهره پنه‌لوپه کروز را قاب گرفته است، اختصاص داد.
 • اجرای گروه کر فیلارمونیک به یاد کارگردان «قلب سیمرغ»

  گروه کر فیلارمونیک ایران به رهبری علیرضا شفقی نژاد فردا به یاد وحید نصیریان کارگردان انیمیشن «قلب سیمرغ» قطعاتی را در خانه هنرمندان اجرا می‌کند. در این مراسم که ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد، پس از اجرای قطعاتی از لوریس چکناواریان ازسوی گروه کر فیلارمونیک، انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» برای حاضران در سالن ناصری خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود و پس از آن نشست نقد و بررسی این فیلم با حضور عوامل و دوستان زنده‌یاد وحید نصیریان پخش می‌شود.
 • زمانه عسرت در «تجارت فردا»

  هفته‌نامه تجارت فردا در دویست و شصت و ششمین شماره خود عنوان «زمانه عسرت» را برای جلد برگزیده است؛ عنوانی که معنا و مفهومش با رو‌تیتر «چرا کارآفرینان احساس ناامیدی می‌کنند؟» جهت‌دهی شده است.
 • عدم تمایل محمد معتمدی برای خواندن آهنگ جام‌جهانی

  پس از انصراف «علیرضا قربانی» از اجرای آهنگ جام جهانی ۲۰۱۸ ایران، حالا «محمد معتمدی» نیز عدم تمایلِ خود را برای اجرای این اثر ابراز داشته است و به‌این ترتیب هیاهوی اجرای قطعه‌ جامِ جهانی که چند ماه است، ادامه دارد، وارد مرحله‌ای تازه شده است؛ با این شرایط تاکنون فقط «سالار عقیلی» به‌عنوان خواننده این قطعه حضور دارد.

بیشتر