آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۲۷۷

 • داستان گل مالی درِ شورای صنفی نمایش

  دنیای اقتصاد: در ساعت‌های پایانی یکشنبه شب گذشته تصویر و فیلمی از احمد نجفی بازیگر سرشناس سینمای ایران در شبکه‌های مجازی منتشر شد و اهالی سینما را غافلگیر کرد. فیلمی که نجفی تهیه کنندگی آن را برعهده دارد در چرخه اکران با مانع روبه‌رو شد و پس از کش و قوس‌های فراوان او به قولی که داده بود عمل کرد و در شورای صنفی نمایش را گل گرفت.
 • تجلیل از علیرضا زرین‌دست در جشن تصویر سال

  جشن تصویر سال به پاس ۴۵ سال خلاقیت و آفرینش تصاویر ماندگار در سینمای ایران فردا چهارشنبه از علیرضا زرین‌دست تجلیل می‌کند.
 • نمایش فیلم «گاو» با حضور داریوش مهرجویی

  نمایش، نقد و بررسی فیلم «گاو» با حضور داریوش مهرجویی نویسنده و کارگردان فردا چهارشنبه در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود. در این نشست علاوه‌بر کارگردان فیلم محمدعلی معلم‌‌دامغانی رئیس فرهنگستان هنرو مجتبی گلستانی پژوهشگر فلسفه، منتقد ادبی و مترجم شرکت خواهند کرد. گاو از فیلم‌های موج نوی سینمای ایران است که در سال ۱۳۴۸ ساخته شد. علی نصیریان، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و پرویز فنی‌زاده بازیگران اصلی فیلم هستند. نمایش و نقد و بررسی فیلم «گاو» ساعت ۱۵ در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.
 • گلایه رضا رویگری از بی‌رحمی سینمای ایران

  رضا رویگری، بازیگر از بی‌رحمی و باندبازی در سینمای کشور انتقاد کرد. این بازیگر در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: سینمای ما بی رحم است و تنها افرادی که اهل باندبازی باشند می‌توانند به ایفای نقش بپردازند چون اکثر نقش‌ها در مهمانی‌ها به افراد می‌رسد این در حالی است که من نمی‌توانم در این مهمانی‌ها شرکت کنم.
 • پخش سریال «جین ایر» در شبکه ۴

  سریال خارجی «جین ایر» به کارگردانی سوزان وایت از فردا روی آنتن شبکه چهار می‌رود.
 • گزینه اشعار نوذر پرنگ دربازار

  کتاب «گزینه اشعار نوذر پرنگ» به کوشش ولی‌الله درودیان منتشر شد. در این کتاب ولی‌الله درودیان خلاصه‌ای از زندگی نوذر پرنگ را منتشر کرده است. سپس دیدگاه منوچهر آتشی، سیدعلی موسوی گرمارودی و کامیار عابدی درباره شعر این شاعر فقید به چاپ رسیده است.
 • بررسی کتاب مصور تاریخ جراحی جهان

  جلسه رونمایی و نقد و بررسی کتاب «تاریخ مصور جراحی جهان» نوشته ایرا روتکو و با ترجمه مصطفی جابر انصاری امروز سه‌شنبه در دانشکده علوم ‌اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود. در این نشست، علاوه‌بر مترجم کتاب، دکتر ولی‌الله محرابی و دکتر شیرین احمدنیا به همراه جمعی از جراحان و جامعه‌شناسان حضور می‌یابند. این کتاب توسط نشر افکار به چاپ رسیده است. نشست بررسی کتاب «تاریخ مصور جراحی جهان» از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران برپا خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر