آرشیو روزنامه شماره ۴۲۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۲۶۴

 • ایستگاه پایانی جشنواره فیلم فجر

  دنیای اقتصاد: سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر به ایستگاه پایانی خود نزدیک شده است و امروز نامزدهای نهایی سیمرغ معرفی خواهند شد. جشنواره امسال نسبت به سال‌های گذشته در آرامش و بسیار کم‌حاشیه برگزار شد. مخاطبان و منتقدان اما درباره کیفیت فیلم‌ها نگاه مشترکی دارند و معتقدند آثار حاضر در این فستیوال سینمایی در سطح متوسطی ساخته شده‌اند.با این حال بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها هفت فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»، «لاتاری»، «چهارراه استانبول»، «مغزهای کوچک زنگ‌زده»، «به وقت شام»، «عرق سرد» و «تنگه ابوقریب» آثاربرتر از نگاه تماشاگران بوده‌اند و یکی از این فیلم‌ها برنده سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران خواهد بود.البته خیلی‌ها به روند نظرسنجی‌های مردمی امسال جشنواره اعتراض جدی دارند و معتقدند دانلود و نصب اپلیکیشن برای رای دادن از حوصله مخاطبان زیادی خارج است و همین قضیه باعث می‌شود تا به اعتبار نظرسنجی خدشه وارد شود.
 • انتقاد حسن ریاحی از نظام آموزش موسیقی

  حسن ریاحی، آهنگ‌ساز و مدیر گروه موسیقی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است که اندیشیدن به هنرجویان موسیقی آموخته نمی‌شود. به گزارش هنرآنلاین، این موسیقیدان عنوان کرد: ما دانش موسیقی را یاد می‌دهیم؛ اما اندیشیدن به هنرجویان یاد داده نمی‌شود.
 • نمایشی با کولاژ ۱۲ داستان گلشیری

  کارگردان نمایش «فتوحات گلشیری» که از ۲۳ بهمن در مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود، اظهار کرد که این اثر یک کولاژ از ۱۲ داستان کوتاه هوشنگ گلشیری است.یوسف باپیری کارگردان «فتوحات گلشیری» درباره این اثر نمایشی به خبرگزاری مهر گفت: «فتوحات گلشیری» بر اساس داستان‌های کوتاه هوشنگ گلشیری شکل گرفته که توسط مجتبی کریمی دراماتورژی شده است.
 • عذرخواهی هادی حجازی‌فر از رضا رشیدپور

  هادی حجازی‌فر بازیگر فیلم «لاتاری» بابت درخواستش از محمدحسین مهدویان برای «زدن در دهان مجری برنامه هفت» از رضا رشیدپور عذرخواهی کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این بازیگر که یادداشتش درباره رضا رشیدپور مجری برنامه «هفت» حاشیه‌های زیادی را به وجود آورد پنج‌شنبه ۱۹ بهمن در برنامه تلویزیونی «سینما دو» به صورت تلفنی در این خصوص توضیحاتی داد.
 • سینمای ایران وارد بورس می‌شود

  محمد مهدی حیدریان از تاسیس صندوق‌های ویژه در بورس برای سرمایه‌گذاری در سینماخبر داد.به گزارش «ایلنا»، محمد‌مهدی حیدریان با اشاره به لزوم جهانی شدن سینمای ایران گفت: جهانی شدن سینمای ایران امروز یک رویا نیست و ما هر سال بیش از ۲۰۰ جایزه می‌گیریم؛ ولی باید از این دستاورد استفاده کنیم و با بدنه سینمای جهان رابطه برقرار کنیم.
 • بررسی ام‌الفساد در «تجارت فردا»

  دویست و پنجاه‌‌ و هشتمین شماره هفته نامه «تجارت فردا» با تاکید بر موضوع ضرورت قانون‌گذاری برای مدیریت تعارض منافع منتشر شد.تعارض منافع وقتی رخ می‌دهد که تصمیم کارگزاران دولتی و حکومتی در تضاد با منافع عمومی اما همراستا با منافع شخصی آنها باشد. معاونت حقوقی ریاست جمهوری در پیش‌نویس لایحه مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی برای نخستین‌بار درباره تعارض منافع که در ادبیات اقتصادی به‌عنوان اصلی‌ترین بستر بروز فساد شناخته می‌شود سیاست‌گذاری کرده است.
 • رایزنی ضرغامی برای بازگشت رابعه اسکویی به تلویزیون

  عزت الله ضرغامی، رئیس پیشین سازمان صداوسیما با انتشار عکسی در اینستاگرام از دیدار خود با رابعه اسکویی خبر داد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عزت‌الله ضرغامی نوشت: «سوء تفاهم! ایشون خانم رابعه اسکویی هستند که با اخوی محترم‌شان دیروز میهمان من بودند. رابعه اسکویی پشیمان از سفر به ترکیه و همکاری کوتاه با شبکه GEM به ایران برمی‌گردد و پست زیبایی در کنار حرم مطهر فاطمه معصومه سلام الله علیها می‌گذارد و حرف‌های خوبی می‌زند. درددل‌هایش شنیدنی است.
 • کنداکتور فیلم‌های سینمایی سیما در روز ۲۲ بهمن

  تلویزیون فردا در روز تعطیل ۲۲ بهمن ماه، مصادف باسالروز پیروزی انقلاب اسلامی، تدارک ویژه‌ای برای مخاطبان خود دیده است.

بیشتر