آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۱۷۲

 • جنبش کتاب‌ها علیه ترامپ

  دنیای اقتصاد: سیاست‌ها و مواضع دونالد ترامپ اکثر قریب به اتفاق روشنفکران و فعالان مدنی را وادار به واکنش و اعتراض کرده ‌است. پس از هنرمندان و ورزشکاران مشهور که آشکارا ترامپ را به چالش کشیده‌ و به او اعتراض کرده‌اند، از ابتدای سال‌جاری میلادی، یک تقابل «کتابی» هم با رئیس‌جمهور آمریکا ایجاد شده ‌است. این موضوع تا آنجا پیش رفت که حتی ملانیا ترامپ، همسر ترامپ تلاش کرد برای مقابله با آن به کتابخانه‌های آمریکا، کتاب هدیه دهد؛ تلاشی که البته ناکام مانده ‌است. شاید مشهور‌ترین اثر در مقابله کتابی با ترامپ، کتاب «چه اتفاقی افتاد» نوشته هیلاری کلینتون باشد.
 • فخیم‌زاده دیگر سریال مذهبی نمی‌سازد

  مهدی فخیم‌زاده گفت: سریال مذهبی که اصلا نمی‌سازم چرا که مفسرهای بسیاری در سر راهم قرار می‌گیرند.
 • حضور یک ایرانی در ترکیب هیات داوران جایزه من بوکر

  جایزه «من بوکر» ۲۰۱۷ به «جورج ساندرز» نویسنده آمریکایی تعلق گرفت. همان‌طور که سایت‌های شرط‌‌بندی پیش‌بینی کرده بودند، «جورج ساندرز» نویسنده رمان «لینکلن در باردو» توانست جایزه «من بوکر» ۲۰۱۷ را از آن خود کند. در این دوره «لیلا اعظم زنگنه» نویسنده جوان ایرانی‌تبار از اعضای هیات‌داوران این جایزه بود.
 • تله تئاترهای قطب‌الدین صادقی و محمد یعقوبی در شبکه چهار

  تله‌تئاترهای «چرخ دنده» و «آدم خوابش می‌گیره» از شبکه چهار سیما نمایش داده می‌شود. «چرخ دنده» به کارگردانی قطب‌الدین صادقی و تهیه‌کنندگی عباس‌رضایی‌میرقائد در ۲ قسمت پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۲۴ از شبکه چهار پخش می‌شود.
 • بُغض صفر کشکولی در برنامه تقدیر از بدلکاران

  مراسم بزرگداشت و گرامیداشت بازیگران بدلکار پیشکسوت سینمای ایران در تالار سیف‌الله داد خانه سینما با حضور هنرمندان و پیشکسوتان این حوزه برگزار شد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر