در جست‌وجوی قاتل بروس‌ لی

 

به طور خاص، عدم‌توانایی دفع آب کافی برای حفظ هموستاز (وضعیتی از تعادل که بدن برای عملکرد طبیعی به آن نیاز دارد)، می‌تواند عواقب کشنده‌ای داشته باشد و این مطالعه نشان داده علت اصلی ماجرا همین است. در واقع، محققانی که حتی به‌طعنه از عبارت معروف «آب باش، دوست من» استفاده می‌کنند که توسط بروس لی رایج شده است، به برخی از این خطرات اشاره می‌کنند.

محققان می‌گویند: «اگر مصرف بیش از حد آب با دفع آب از طریق ادرار مطابقت نداشته باشد، این می‌تواند منجر به هیپوناترمی، ادم مغزی و مرگ در عرض چند ساعت شود. شواهدی منتشر شده که اشاره می‌کند متخصص هنرهای رزمی ممکن است به طور منظم آب اضافی مصرف کرده و دچار هیپوناترمی شده باشد که در نهایت منجر به مرگ او شده است.

کارشناسان اضافه می‌کنند بروس لی در معرض عوامل مختلفی مانند مصرف الکل، ماری جوانا، میزان بالای ورزش، داروهای ضدصرع، استروئیدها، دیورتیک‌ها و داروهای ضدالتهابی بوده که همگی می‌توانند منجر به افزایش مصرف آب شوند و همه این موارد منجر به ادم مغزی کشنده شود.

این دست‌یافته جدید همچنین نشان می‌دهد تئوری‌های ماجراجویانه از جمله قتل توسط مافیا، مصرف کوکائین یا حشیش، صرع، حمله قلبی یا حتی نفرین خانوادگی فرضیه‌های رد‌شده‌ای هستند.

بروس لی متولد ۱۹۴۰ از طریق پدرش وارد سینما شد و وقتی کودک بود در چند فیلم سیاه و سفید کوتاه بازی کرد. لی اولین نقشش را به عنوان نوزاد در کالسکه بازی کرد. وقتی که او ۱۸ سال داشت ۱۲ فیلم بازی کرده بود. بعد از موفقیت بروس لی در هنگ‌کنگ، هالیوود به سراغ بروس لی آمد و کمپانی برادران وارنر از وی در خواست کرد در فیلم «اژدها وارد می‌شود» به ایفای نقش بپردازد؛ به همین دلیل بروس لی «بازی مرگ» را رها کرده و در «اژدها وارد می‌شود» که اولین فیلم جهانی وی به ‌شمار می‌رفت به ایفای نقش پرداخت و شهرتش پس از آن افزون شد.