سریال «جیران» تازه‌ترین ساخته حسن فتحی، در فهرست نامزدهای جشنواره جوایز بین‌المللی درامای سئول قرار گرفت.جوایز بین‌المللی درامای سئول (Seoul International Drama Awards) که با نام SDA شناخته می‌شود، یک مراسم اهدای جوایز سالیانه در سئول کره جنوبی است که از برترین‌های تولیدات تلویزیون اینترنتی در سراسر جهان تقدیر می‌کند. به نقل از صفحه رسمی این جشنواره بین‌المللی، در این دوره از بین ۲۵۵ اثری که از ۳۹ کشور به جشنواره ارسال شده است، ۲۴ سریال از ۱۱ کشور انتخاب شده که سریال «جیران» نیز جزو این لیست است.این سریال عاشقانه‌ای از حسن فتحی است که قصه‌ای از عشق ناصرالدین‌شاه قاجار را روایت می‌کند و از دی ۱۴۰۰ هر هفته به صورت اختصاصی از پلتفرم فیلیمو منتشر می‌شود.امسال در هفدهمین دوره این جشنواره، نام سریال «جیران» در فهرست نامزدهای بهترین مینی‌سریال‌ها دیده می‌شود.رویداد جوایز بین‌المللی درامای سئول در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۲ برابر با ۳۰ شهریور تا ۱ مهر برگزار می‌شود و برندگان جوایز در آن تاریخ معرفی خواهند شد.

 

فصل جدید برنامه تلویزیونی «مامان‌ها» محصول مشترک گروه اجتماعی شبکه سه سیما و سازمان سینمایی سوره حوزه هنری، از هفته آخر مردادماه روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت. شعار اصلی فصل دوم «مامان‌ها» همانند فصل قبل «دورهمی متفاوت مامان‌های معمولی» خواهد بود و در طول فصل جدید نیز شاهد حضور مادران عادی و بیان رویکردها و دغدغه‌هایشان خواهیم بود. از جمله تغییرات فصل دوم «مامان‌ها» در نسبت با فصل اول، می‌توان به حضور مادرانی از استان‌های مختلف کشور در فصل دوم اشاره کرد. «مامان‌ها» سعی دارد برخلاف برنامه‌های مرسوم تلویزیونی با نگاهی تجربی و برگرفته از تصویری واقعی به سختی‌ها و دغدغه‌های تربیتی مادران امروز نگاه کند و از دلِ آن به تفاوت نگاه‌های تربیتی و انتخاب‌های مختلف مادرها در مواجهه با چالش‌های گوناگون برسد. همانند فصل اول با توجه به موضوع و محتوای برنامه، کارشناسان مختلف نیز در مقابل دوربین این برنامه حضور پیدا می‌کنند و به تکمیل تجربه‌ها و نظریات مادرها می‌پردازند.

 

تصویربرداری فیلم داستانی «مامور مخفی» برای پخش از شبکه پنج سیما به پایان رسید. محرم‌علی آذرافزا، تهیه‌کننده و کارگردان فیلم داستانی «مامور مخفی»، با اشاره به پایان تصویربرداری این فیلم گفت: «مامور مخفی» پس از تدوین به شبکه ۵ سیما جهت پخش داده خواهد شد و جشن پایانی فیلم هم با حضور بازیگران و عوامل برگزار می‌شود. آذرافزا درباره دیگر فعالیت‌های خود گفت: در حال اقدام برای دریافت مجوز ساخت فیلم جدیدم هستم که مانند این کار، یک اثر اکشن خواهد بود.