نمایش «دِلاو» به نویسندگی و کارگردانی جعفر مهیاری و مجری طرحی داود نامور خردادماه در عمارت نوفل‌‌‌‌‌لوشاتو روی صحنه خواهد رفت. نمایش «دِلاو» در سال ۲۰۱۴ تولید شده و در کشور آلمان در سال ۲۰۱۶ و در کشور فرانسه در سال ۲۰۱۹ اجرا شده است. این اثر تقدیرشده‌‌‌‌‌ سال «Theater am Neunerplatz» شهر وورزبورگ کشور آلمان است.

در خلاصه‌‌‌‌‌ داستان این اثر آمده است: «او به زندگی روزمره‌‌‌‌‌ خود مشغول است اما تحولی رخ می‌دهد.»

مهیاری در کارنامه‌‌‌‌‌ کاری خود کارگردانی و طراحی بیش از ۲۰ اثر نمایشی را بر عهده داشته و همچنین در بیش از ۱۰ اثر نمایشی ایفای نقش کرده است. وی همچنین ورک‌‌‌‌‌شاپ‌‌‌‌‌هایی در ایران و در سطح بین‌المللی در کشورهای آلمان، فرانسه، کانادا و ... برگزار کرده است.

سعید ابک تنها بازیگر این اثر نمایشی است. نمایش «دِلاو» با طراحی و کارگردانی جعفر مهیاری و مجری طرحی داود نامور تولید عمارت نوفل‌‌‌‌‌لوشاتو و شرکت تئاتر و فیلم زندگی از ۱۸ خرداد در عمارت نوفل‌‌‌‌‌لوشاتو روی صحنه خواهد رفت.

 

مراسم رونمایی از ۱۸ ترجمه‌‌‌‌‌ از فتح‌‌‌‌‌الله جعفری جوزانی فیلمنامه‌‌‌‌‌نویس، تهیه‌‌‌‌‌کننده و بازیگر سینمای ایران و همچنین مراسم رونمایی از چاپ سوم فیلمنامه «پوریای ولی» و چاپ دوم فیلمنامه «سایه خیال» نوشته مسعود جعفری جوزانی نیز در همین نشر برگزار می‌شود.

این برنامه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ امروز پنج‌شنبه در غرفه نشر آناپنا در سی‌‌‌‌‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران (واقع در مصلی امام خمینی، شبستان، سالن ناشران عمومی، راهروی ۳، غرفه شماره ۳) اجرا خواهد شد.

 

اکران فیلم «علف‌‌‌‌‌زار» که روز گذشته تعیین شده بود به تعویق افتاد. مدیر دفتر پخش خانه فیلم که پخش «علف‌‌‌‌‌زار» را بر عهده دارد، اعلام کرد با توجه به آماده ‌‌‌‌‌نبودن نسخه نهایی و تبلیغات فیلم اکران از اوایل هفته آینده آغاز می‌شود.

 فیلم «علف‌‌‌‌‌زار» با بازی پژمان جمشیدی، سارا بهرامی، ستاره پسیانی، ترلان پروانه، یسنا میرطهماسب، مائده طهماسبی، متین حیدرنیا و... از فیلم‌‌‌‌‌های موفق جشنواره اخیر فیلم فجر بود.