رکوردداران در جهان

رابرت داونی جونیور: این بازیگر گذشته درخشانی نداشته اما اکنون به یکی از محبوب‌ترین بازیگران جهان تبدیل شده و دستمزد او از ۵۰۰هزار دلار در اولین فیلم «مرد آهنی» به ۵۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است. در تمامی فیلم‌های انتقام‌جویان، شخصیت مرد آهنی مجموعا ۳۷دقیقه حضور داشته است که به این ترتیب رابرت داونی جونیور برای هر دقیقه حضورش در این فیلم‌ها ۳/ ۱ میلیون دلار دریافت کرده است.

جسی آیزنبرگ: این بازیگر برای یک روز حضور در فیلم اردوگاه جهنم در سال ۲۰۰۷ و ایفای نقشی که مدت حضورش در فیلم ۵ دقیقه بود، به توافق رسید و به جای ۳ هزار دلاری که پیشنهاد شده بود، سه میلیون دلار مطالبه کرد.

شان کانری: این بازیگر هم برای بازی بسیار کوتاهی در فیلم «شاهزاده دزدان» دستمزد نجومی گرفت. نقشش آن قدر کوتاه بود که حتی اسمی از بازیگرش در تیتراژ نیامد اما‌ شان کانری برای همین دو دقیقه حضورش در فیلم و گفتن ۴ خط دیالوگ ۲۵۰ هزار دلار دریافت کرد.

هریسون فورد: این بازیگر هم برای بازی ۲۰ روزه‌اش در فیلم «کی۱۹: ویدومیکر» ۲۵ میلیون دلار دستمزد گرفت. در واقع او روزانه ۲۵/ ۱ میلیون دلار از سازندگان پول گرفته است. این درحالی است که خود فیلم در گیشه تنها ۶۵ میلیون دلار فروخت.

وینگ ریمز: اگر تام کروز را کنار بگذاریم، وینگ ریمز تنها بازیگری است که در هر ۴ فیلم ماموریت غیرممکن حضور داشته است. او اگرچه در صحنه پایانی فیلم «پروتکل شبح» حضور کوتاه و افتخاری داشت، اما گفته می‌شود برای همین حضور کوتاه و یک‌روزه ۷/ ۷ میلیون دلار دریافت کرده است.

مارلون براندو: این بازیگر برای بازی در فیلم سینمایی «سوپرمن» محصول سال ۱۹۷۵ با دریافت درآمد ثابت ۷/ ۳ میلیون دلاری به توافق رسید و همین‌طور حدود ۱۲ درصد از سود فیلم نیز به وی تعلق می‌گرفت. وقتی فیلم اکران شد به موفقیت تجاری رسید و ۳۰۰ میلیون دلار فروخت. براندو نیز برای ۱۲ روز حضور در این فیلم ۱۹ میلیون دلار به جیب زد. مبلغی که با احتساب تورم به ۵۰ میلیون دلار می‌رسد و یکی از گران‌ترین حضور‌های کوتاه در فیلم‌های سینمایی به‌شمار می‌رود.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند