هم‌اکنون بیش از نیمی از سالن‌های سینما در آمریکا که از اواسط ماه مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند درحال‌حاضر فعال هستند اما ‌هالیوود با بیم اینکه سینمادوستان هنوز آماده بازگشت به سینما نیستند، اکران مهم‌ترین فیلم‌های سال را به تاخیر انداخته است. به همین دلیل انجمن ملی سینماداران آمریکا (NATO) هشدار داده که در صورت تداوم روند فعلی، ۶۹ درصد از سینماهای کوچک و متوسط این کشور ناگزیر به اعلام ورشکستگی یا تعطیلی همیشگی هستند و ۶۶ درصد مشاغل مرتبط با سالن‌های سینما نیز از بین خواهد رفت. بخش عمده‌ای از سینماداران آمریکا که شامل ۹۳ درصد از آنها می‌شوند در سه‌ماه دوم سال ۲۰۲۰ با زیان ۷۵ درصدی روبه‌رو بوده‌اند. 

در بخش‌هایی از این نامه که خطاب به چند چهره سیاسی دموکرات و جمهوری‌خواه نوشته شده، آمده است: سینما صنعتی اساسی و بهترین چیزی است که استعداد و خلاقیت آمریکایی‌ها برای عرضه دارند اما اکنون نگران آینده آن هستیم. کشور ما نمی‌تواند ارزش‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی سینماها را از دست بدهد و تجربه رفتن به سینما در زندگی آمریکایی‌ها بسیار حیاتی است. سالن‌های سینما پشتیبان میلیون‌ها شغل در تولید و توزیع آثار سینمایی و مشاغل بی‌شمار دیگری از جمله رستوران‌ها و مغازه‌های اطراف سالن‌های نمایش فیلم هستند. در این نامه به‌طور مشخص از کنگره خواسته شده منابعی مالی از محل برنامه ۲/ ۲ تریلیون دلاری قانون امنیت اقتصادی در دوران کرونا یا برنامه‌ای جدید برای کمک به کسب‌وکارهایی چون سالن‌های سینما که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده‌اند، اختصاص دهد. 

کلینت ایستوود، مارتین اسکورسیزی، پدرو آلمادوار، الخاندرو گونزالز ایناریتو، وس اندرسون، مایکل بی، سوزان بیر، جیمز کامرون، سوفیا کاپولا، آلفونسو کوارون، دیمین شزل، گرتا گرویگ، پل گرین گراس، آنگ لی، سم مندس، استیو مک‌کوئین، کریستوفر نولان، تاد فیلیپس و استیون سودربرگ از جمله چهره‌هایی هستند که این نامه را امضا کرده‌اند. 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند