افرادی که ارقام درآمدهای باکس آفیسی را تحلیل می‌کنند، متوجه شده‌اند که به‌طور تعجب‌آوری هیچ شفافیتی در ارتباط با ارقام فروش فیلم علمی‌تخیلی ۲۰۰ میلیون دلاری کریستوفر نولان یعنی «تنت» که آخر هفته قبلی در سینماهای آمریکا روی پرده رفت، وجود ندارد.

از وقتی «تنت» نمایش داده شده، استودیوی سازنده آن یعنی برادران وارنر با دقت مقدار کمی از داده‌های باکس آفیسی فیلم را به خبرنگاران و استودیوهای رقیب داده است. این درحالی است که استودیوها همیشه اطلاعات باکس‌آفیسی را به‌صورت روزانه و کامل منتشر می‌کنند.

با وجود اینکه نمایش «تنت» از سوم سپتامبر آغاز شد، برادران وارنر تا ششم سپتامبر سعی کرد تا رسما اعلام کند که این فیلم در آخر هفته اول اکران خود ۲۰ میلیون دلار فروخته که نتیجه‌ای متوسط برای فیلمی با این اندازه است.

ناظران صنعت فکر می‌کنند استودیو منتظر است تا ارقامی بزرگ را برای کل آخر هفته منتشر کند و بعد از آن شروع به انتشار روزانه ارقام کند.

با وجود اینکه عجیب است که استودیویی مانند برادران وارنر داده‌های فروش فیلم خود را به درستی برای پروژه‌ای که شاید عظیم‌ترین فیلم سال باشد اعلام نکند، بسیاری از بازیگران هالیوودی خواستار موفقیت «تنت» هستند. استودیوهای رقیب با دقت عملکرد این فیلم در دوران پاندمی را تماشا می‌کنند؛ چون نتیجه آن نشان می‌دهد که درحال‌حاضر اکران دیگر فیلم‌های پرخرج عظیم می‌تواند ایده خوبی باشد یا نه.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند