گلایه ابوالفضل پور عرب از بی‌مهری سینما

به گزارش روابط عمومی شبکه «آی فیلم»، بازیگر سریال «زیرزمین» درباره ستاره بودنش در عرصه سینما و تلویزیون اظهار کرد: ستاره شدن ربطی به فضای مجازی و صحبت‌های خود فرد ندارد. بازیگر کارش بازی کردن است و فیلمی را بازی می‌کند. این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی ستاره شود و ستاره شدن یک بازیگر فقط و فقط به مردم مربوط است. دوستانی که الان ستاره سینما و تلویزیون هستند خیلی سختی کشیدند و فقط با صرف بازی کردن، ستاره نشدند. این را هم بگویم در آسمان سینمای ایران ستاره وجود ندارد. همچنین خود من هم هیچ‌وقت ستاره نبودم و فقط بازیگر بودم. سوپراستار و ستاره بودن باید تعریف ‌شود.

بازیگر سریال «زیرزمین» از نحوه ورودش به عرصه بازیگری گفت: سال ۶۰ وارد تلویزیون شدم و چهار سال در برنامه «سینما تئاتر» به‌عنوان دستیار کارگردان کار کردم. بعد یک تئاتر کار کردم که دو سال طول کشید. من به سینما فکر نمی‌کردم چون احساس می‌کردم موضوع محالی است. خودم را آزار نمی‌دادم و فکر می‌کردم سینما قد و قواره و پتانسیل خودش را می‌خواهد. فیلم «مرز» را که به من پیشنهاد دادند، یک نقش کوتاهی داشتم که مدت‌ها خوابم نمی‌برد و آخرش هم ‌بازی نکردم. پورعرب درباره فعالیت کاری خود در این روزها گفت: در حال حاضر در سریال «۸۷ متر» کیانوش عیاری بازی می‌کنم که سریال اجتماعی و خانوادگی خوبی است. بازیگر فیلم سینمایی «عروس» در واکنش به اینکه با بازی در این فیلم توانست گیشه آن روزهای سینما را به دست بگیرد، گفت: اگر من این‌قدر مهم بودم و بازتاب بازیگری من این‌قدر اهمیت داشت، در موقع بیماری‌ام یک سر به من در بیمارستان می‌زدند. سرطان شوخی نیست که به ما بی‌توجهی بشود.

من نگفتم هیچ‌وقت بازی نمی‌کنم اما فقط در کارهای دوستانم بازی می‌کنم. دلیلش هم این نیست که نمی‌توانم بازی کنم بلکه شیرینی سینما و آن عطش فیلم بازی کردن برای من کم‌ شده ‌است. پورعرب از بی‌مهری‌های همکارانش نیز گله کرد و گفت: خسته شده‌ام از بس شنیدم که من ایدز دارم، بیماری خاص دارم و... حتی هیچ‌کدام از همکاران من در دوران بیماری‌ام از من دلجویی نکردند و حتی خبر مرگ من پخش و خیلی باعث آزردگی خاطرم شد. در این سینما خیلی تلاش کردم و خیلی جاها پشیمان شدم ولی نمی‌توانستم به خانواده‌ام بگویم که من اشتباه کردم که وارد عرصه بازیگری شدم.