آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۱۱۱

 • تصویر ۱۰ماهه تولیدات صنعتی

  دنیای‌اقتصاد: روند تولید ۱۰ماهه ۳۵ کالای صنعتی منتخب بررسی شد. اسکن ۱۰ماهه بخش تولید، از انقباض صنعت در ماه‌های پایانی سال حکایت دارد. از مجموع کالاهای منتخب، ۲۱ کالا در فاصله آذر تا دی‌ماه روند نزولی تولید را تجربه کرده‌اند. فولادی‌ها در بازه مورد بررسی بدترین افت را تجربه کرده‌اند؛ درحالی‌که ظروف شیشه‌ای بیشترین رشد تولید را به ثبت رسانده است.
 • چند چالش‌ صنعت فولاد

  بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  با گذشت حدود دو سال از اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، تا‌ حدودی تکلیف هر یک از بخش‌های اقتصادی کشور که به طور مستقیم و غیرمستقیم تحت‌تاثیر این تحریم‌ها قرار گرفته‌اند، مشخص شده است و بازار در شرایط فعلی در حال تجزیه و تحلیل شرایط پس از تحریم است. بنابراین شایسته است هر بخش اقتصادی کشور، با تدوین سناریوهایی در تولید، بازاریابی و فروش خود، چشم‌انداز آتی صنعت خود و در نهایت کشور را رقم زند. حال با توجه به آنکه در تحریم‌های اولیه آمریکا، نام فولاد نیز ذکر شده است، به بررسی وضعیت و نیازهای این صنعت در سایه تحریم‌ها می‌پردازیم.
 • چالش‌های مهندسان مشاور ایران

  دنیای‌اقتصاد: صادرات خدمات فنی و مهندسی به‌ویژه در بخش طراحی و مهندسی که کار اصلی شرکت‌های مهندسی مشاور است، در شرایط فعلی که پروژه‌های عمرانی داخلی به‌دلیل کمبود منابع مالی در کشور تقریبا به‌طور کامل تعطیل شده‌اند به دلایل بسیاری می‌توانست یکی از مهم‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌های بقا و حتی رشد شرکت‌های مهندسی در کشور باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر