آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۰۸۳

 • اطلس توزیع منابع مالی صنعت

  دنیای‌اقتصاد: برندگان و بازندگان تزریق تسهیلات رونق تولید در ۹‌‌‌ماه ابتدایی امسال مشخص شدند. از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه، شبکه بانکی بالغ‌بر ۷ هزار و ۳۹۱‌میلیارد تومان منابع مالی را بین ۳۱استان مختلف در قالب این طرح تقسیم کرده است که به ترتیب ۶ استان صنعتی «البرز»، «سمنان»، «قزوین»، «گیلان»، «گلستان» و «آذربایجان‌شرقی» بیشترین حجم از این منابع را به‌خود اختصاص داده‌اند. دو استان البرز و سمنان به‌تنهایی چیزی بالغ‌بر ۶۳‌درصد از کل منابع این طرح را در بنگاه‌های خود جذب کرده‌اند. در عین حال استان‌های کمترتوسعه یافته‌ای نظیر «کرمانشاه»، «سیستان و بلوچستان»، «ایلام»، «کهگیلویه‌ و بویراحمد»، «هرمزگان» و «خراسان‌شمالی» کمترین سهم را از منابع مالی این طرح به خود اختصاص داده‌اند. سهم این ۶ استان از منابع طرح رونق تولید کمتر از نیم‌هزارم درصد بوده است. موضوعی که نشان از توزیع نامتوازن منابع طرح رونق تولید بین استا‌های مختلف کشور دارد.
 • آتیه تولید در آینه یک گزارش

  دنیای‌اقتصاد: مرکز پژوهش‌های مجلس نسبت به وضعیت بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت ابراز نگرانی کرد. در گزارش تا‌زه این مرکز آمده است در حالی که سال ۱۴۰۰ آخرین سال اجرای قانون برنامه ششم توسعه کشور است، وضع موجود کشور با هدف‌گذاری‌های این برنامه فاصله زیادی دارد.
 • واحدهای صنعتی در اولویت قطع انرژی نباشند

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان اینکه طبق ماده ۲۵ قانون تسهیل کسب‌و‌کار، در صورت کمبود انرژی، شهرک‌های صنعتی نباید در اولویت قطع برق باشند، اظهار کرد: هم در تابستان و هم زمستان اولین جایی که در زمان کمبود انرژی از جمله برق، آب و گاز قطعی رخ می‌دهد شهرک‌های صنعتی هستند.
 • اعمال خاموشی‌ها با کم نشدن مصرف گاز خانگی

  دنیای‌اقتصاد: وزیر نیرو از افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز خانگی در استان تهران در دوره ۴۰ روزه خبر داد و گفت: اگر مصرف گاز خانگی کاهش نیابد به طور طبیعی سهم بقیه بخش‌ها از جمله نیروگاه‌ها کم می‌شود و ممکن است خاموشی داشته باشیم. به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس، با بیان اینکه در بخش مصرف خانگی به‌ویژه در این ایام، افزایش قابل ملاحظه‌ای داریم، گفت: از ابتدای آذر تا ۱۰ دی و در مدت ۴۰ روز، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۱۵درصدی را در مصرف گاز خانگی در استان تهران شاهد هستیم.
 • جمع‌آوری مستندات مربوط به تعطیلی بنگاه‌ها

  هومن حاجی‌پور، معاون کسب‌و‌کار اتاق بازرگانی تهران، از مدیران بنگاه‌های تولید و صنعتی تعطیل شده طی یکسال اخیر، خواست مستندات دلایل تعطیلی بنگاه‌ خود را به این معاونت ارسال کنند تا در نشست ستاد تسهیل و رفع و موانع تولید که در بهمن ماه برگزار می‌شود، مطرح و مورد بررسی قرار گیرد. معاون کسب‌و‌کار اتاق بازرگانی تهران از رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده در جلسه آتی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد.
 • صادرکننده رادیاتور خودرو به ۴ قاره

  گروه شرکت‌ها: شرکت تولیدی کوشش رادیاتور تولیدکننده انواع رادیاتور، بخاری، کندانسور، اواپراتور و اینترکولر خودرو با پشتوانه ۳ نسل (از سال ۱۳۱۷) و بیش از هشتاد سال سابقه در صنعت خانوادگی با صادرات محصولات تولیدی خود به بیش از ۳۴ کشور جهان در ۴ قاره بار دیگر برگزیده صادرکننده نمونه ملی شد. روز گذشته شرکت کوشش رادیاتور برگزیده گروه قطعات یدکی و مجموعه‌های خودرو درراستای تلاش برای تحقق اهداف صادرات غیرنفتی تندیس صادرکننده نمونه ملی سال ۱۳۹۹ را از معاون اول رئیس جمهور دریافت کرد. این شرکت نخستین شرکت دریافت کننده تندیس ملی صنعت سبز و از برترین تولیدکنندگان رادیاتور خودرو در کشور و خاورمیانه است که ضمن معرفی تولیدات ملی استاندارد و با کیفیت در سایر کشورهای جهان با ایجاد تنوع محصولات خود گام موثری در جهت جلوگیری از واردات این نوع محصول به کشور برداشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر