آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۰۸۲

 • نمرات آخر پاییز تولید

  دنیای‌اقتصاد: تزریق دلار ۴۲۰۰ به صنعت روغن نباتی این بخش را به رفوزه بزرگ عرصه تولید تبدیل کرد. در شرایطی که دولت از ابتدای سال ۹۷ سعی کرده با اجرای سیاست تزریق دلار ۴۲۰۰ ارزانی کالا و رونق تولید را برای مصرف‌کنندگان ایرانی به ارمغان آورد، مرور کارنامه صنعت کشور تا پایان پاییز گویای نمره نازل صنعت روغن است. این بخش که در مدت یاد شده چیزی بالغ بر ۵/ ۱ میلیارد دلار ارز ارزان دریافت کرده، نه تنها رشد تولید نداشته که در کنار افزایش شدید قیمت، افتی برابر با ۵/ ۲۶درصد را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
 • راهکار جدید برای شناسایی استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز ارز

  پاون: سخنگوی صنعت برق گفت: وزارت نیرو خود را برای تامین برق مراکز مجاز استخراج رمز ارز متعهد می‌داند و در عین حال از همه راهکارها برای شناسایی استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برق نیز بهره می‌گیرد. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه استفاده‌کنندگان از برق غیرمجاز برای استخراج رمز ارز یا هر فعالیت دیگری، به حقوق مردم تجاوز می‌کنند، افزود: این گروه با سوء استفاده و افزایش مصرف، باعث بروز آسیب به شبکه برق می‌شوند.
 • رشد بیش از ۴۰ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی

  دنیای‌اقتصاد: بررسی آمارهای رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۲۷ هزار و ۹۵۳ فقره جواز تاسیس صنعتی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه و رشد ۳/ ۴۰ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است. به گزارش «ایرنا» آمارهای یادشده نشان می‌دهد میزان سرمایه‌گذاری این جوازهای تاسیس ۳۶۴هزار و ۸۷۸میلیارد تومان پیش‌بینی شده که رشد ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد. اشتغال ۶۲۷ هزار و ۵۴۸ نفری از صدور مجوزهای یادشده پیش‌بینی می‌شود که رشد ۸/ ۳۷ درصدی در هم‌سنجی با پارسال نشان می‌دهد. در این مدت ۵هزار و ۸۳ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی صادر شد که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۳/ ۸ درصدی داشته است. این پروانه‌ها با سرمایه‌گذاری ۱۴۸ هزار و ۱۲۴ میلیارد تومانی صادر شده که حاکی از افزایش ۲/ ۲۸۲ درصدی در مقایسه با ۹ماه پارسال است.
 • درخواست واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور برای حذف دلار ۴۲۰۰

  دنیای‌اقتصاد: اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار حذف ارز ترجیحی۴۲۰۰ تومانی برای واردات نهاده‌های دامی شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر