آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۰۶۹

 • پیامد بودجه برای کسب‌وکارها

  دنیای اقتصاد: پیامدهای لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای فضای کسب‌وکار زیر ذره‌بین قرار گرفت. نمایندگان بخش خصوصی در نشست مشترک دو کمیسیون «صنعت و معدن» و «بهبود محیط ‌کسب‌وکار و رفع موانع تولید» اتاق تهران به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ پرداختند و با بررسی اعداد و ارقام مندرج در آن، این لایحه را بیش از اندازه خوش‌بینانه و دور از واقع‌نگری در اقتصاد توصیف کردند. بروز تورم سنگین حاصل از کسری بودجه و تشدید فشار‌های مالیاتی بر ‌کسب‌وکار‌هایی که شفافیت بر آنها حاکم است، دو نگرانی عمده فعالان عضو این دو کمیسیون بود.
 • یک‌هزار و ۶۰۰ هکتار زمین صنعتی در انتظار سرمایه‌گذاران

  دنیای‌اقتصاد: یک‌هزار و ۶۰۰ هکتار زمین با گذشت سه ماه از آغاز برنامه پالایش زمین‌های شهرک‌های صنعتی استان تهران، خلع‌ید شده‌ است و سرمایه‌گذاران جدید می‌توانند از این ظرفیت بهره‌ برده و در آن فعالیت اقتصادی انجام دهند. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران بر اساس اسناد توسعه‌ای مانند سند آمایش سرزمین بارها اعلام کرده بود که این استان دیگر گنجایش شهرک‌های صنعتی جدید را ندارد و باید فکر جدیدی برای استقرار صنایع در این استان کرد.
 • آمار ۷ ماهه از سرمایه‌گذاری صنعتی

  اقتصادنیوز: بیشترین سهم پروانه بهره‌برداری صنعتی (توسعه‌ای و ایجادی) صادرشده در اولین ماه پاییز به کدام گروه‌ها رسید؟به گزارش اقتصادنیوز، داده‌های اعلام‌شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت را می‌توان نقشه راه سرمایه‌گذاری صنعتی دانست.
 • وضعیت ذخایر آب تا‌ پایان پاییز

  دنیای‌اقتصاد: گزارش معاونت آب و آبفای وزارت نیرو نشان می‌دهد تا‌ ۲۹ آذرماه امسال میزان ذخیره آب در مخازن مجموع ۵ سد استان تهران ۳۲ درصد بوده که نشانگر کاهش ۱۰ درصدی آب مخزن این سد نسبت به سال گذشته است. به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاونت آب و آبفای وزارت نیرو در گزارشی آخرین وضعیت سدهای مهم در بخش شرب و کشاورزی را تا‌ ۲۹ آذرماه سال‌جاری منتشر کرده که نشان‌دهنده ۵۲ درصد پرشدگی مخازن کل سدها است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر