آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۹۳۴

 • آثار تخریبی تحریم‌ها در زمستان ۹۸

  دنیای‌اقتصاد: نتایج نهمین سنجش «شاخص امنیت سرمایه‌گذاری» نشان می‌دهد، روند بهبود این شاخص که از پاییز ۹۷ آغاز و در پاییز ۹۸ متوقف و معکوس شده بود، در زمستان پارسال با شتاب از سرگرفته شده است. ارزیابی ۹۶۸۳ فعال اقتصادی از زمستان ۹۸ با پاییز همان سال و فصول گذشته حاکی است، نامناسب‌ترین مولفه برای امنیت سرمایه‌گذاری که فعالان اقتصادی را بیش از همه آزار می‌دهد، مولفه‌های «عمل مسوولان ملی به وعده‌های داده شده» به‌عنوان رتبه نخست و «عمل مسوولان استانی و محلی به وعده‌های اقتصادی داده شده» به‌عنوان رتبه سوم است.
 • جراحی شفافیت در کسب‌وکارها

  دنیای‌اقتصاد: نمایندگان بخش خصوصی در نشست مشترک دو کمیسیون «صنعت و معدن» و «حمایت قضایی و مبارزه با فساد» اتاق تهران به مزایای افزایش شفافیت در بنگاه‌های تولیدی و صنعتی و همچنین منافع ورود این بنگاه‌ها به بورس پرداختند. به‌زعم آنان ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه به افزایش ارزش و درآمدزایی این شرکت‌ها منجر ‌می‌شود؛ مشروط به اینکه شرکت‌ها به جراحی شفافیت تن بدهند.
 • اخذ وثایق ملکی، روشی باخت-باخت برای تولید‌کننده و شبکه بانکی

  مجتبی نقدی رئیس گروه تامین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت
  اعطای تسهیلات بانکی به صنعتگران و تولیدکنندگان در اقتصاد بانک محور ایران مهم‌ترین روش تامین مالی بنگاه‌ است که البته چرایی و درستی آن موضوع بحث این مطلب نبوده و در محل خود قابل‌مطالعه و تعمق است. نکته قابل‌تامل اینکه این روش مهم، خود همواره درگیر مانعی به نام تامین وثایق بانکی است که برای بسیاری از بانک‌ها و بنگاه‌ها این مسیر به وثایق ملکی خارج از طرح ختم می‌شود.
 • نامه‌نگاری برای ساماندهی بازار فولاد

  دنیای‌اقتصاد: معاون قضایی دادستان کل کشور در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور، ساماندهی بازار فولاد و رفع رانت در فروش تولیدات صنایع بالادستی فولاد را خواستار شد. به گزارش فارس، سعید عمرانی در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور، ساماندهی بازار فولاد و رفع مشکل تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین‌دستی را خواستار شد.
 • مهلت بدهکاران حساب ذخیره ارزی تمدید نمی‌شود

  دنیای‌اقتصاد: معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: آیین‌نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با هدف تسهیل بازپرداخت تسهیلات ارزی واحدهای تولیدی اصلاح شد.
 • امکان تولید ۱۰ میلیون ماسک فراهم شد

  دنیای‌اقتصاد: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از توانایی تامین مواد اولیه تولید روزانه ۱۰ میلیون ماسک در کشور خبر داد و گفت: ظرفیت تولید ماسک پارچه‌ای ازسوی اصناف افزایش خواهد یافت و بر این اساس، نگرانی از بابت تامین ماسک مورد نیاز مردم در ایام پیش رو وجود ندارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر