آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۹۸

  • پیچ تند شارژ مالی معادن

    دنیای اقتصاد: تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی به ‌ویژه صنایع معدنی یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های محیط کسب‌‌وکار است. تسهیلات‌دهی با سود بالا، مشکلات درون سیستمی و ورشکستگی بانک‌ها، نبود بانکداری گسترده مخصوص بنگاه‌ها به‌خصوص کوچک و متوسط‌ها، باعث شده شبکه بانکی کشور در شرایط موجود نتواند به‌خوبی بنگاه‌ها و طرح‌های معدن و صنایع معدنی را شارژ مالی کند. از سوی دیگر نبود بانک‌های توسعه‌ای بزرگ فعال در بخش معدن، یکی از چالش‌های بزرگ تامین مالی این بخش است.
  • عبور بارش‌ها از مرز ۳۰۵ میلی‌متر

    دنیای اقتصاد: با ثبت ۲/ ۳۰۵ میلیمتر بارش در ۲۴۷ روز نخست سال آبی جاری، رشدی ۳۱ درصدی در میزان بارش‌ها نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت به ثبت رسیده است.
  • سازوکارهای تامین مایحتاج مردم

    معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های اقتصادی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: برنج، شکر، نهاده‌های دامی و لوازم خانگی، اولویت اول بازرسان سازمان‌های صنعت در سراسر کشور در هفته منتهی به هفتم خرداد ماه است. سید داود موسوی افزود: بر اساس تصمیم‌ کارگروه تنظیم بازار و در راستای اجرای طرح نظارت و کنترل بازار کالاهای اساسی و به منظور جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت، برنج، شکر و نهاده‌های دامی اولویت اول بازرسان سازمان‌های صنعت استان‌ها برای بازرسی در هفته منتهی به هفتم خرداد ماه قرار گرفته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر