آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۶۲

 • صنعت کرونا گرفت

  دنیای اقتصاد: نتایج شامخ کل اقتصاد و صنعت ایران در اسفند ۹۸، اثرات مخرب کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی را نشان می‌دهد. در این دوره هر دو شاخص شامخ با افت سنگینی مواجه شده‌اند و به زیر۵۰ واحد سقوط کرده‌اند. بر اساس نظرسنجی انجام‌شده از فعالان اقتصادی در اسفندماه ۹۸، اکثریت آنها وضعیت تولید در فروردین ۹۹ را کاهشی و نامساعد برآورد کرده‌اند. این مساله اگرچه از یکسو می‌تواند به‌واسطه تعطیلات نوروزی توجیه شود، اما عمدتا ناشی از خسارات کرونا بر اقتصاد و صنعت کشور است.
 • تعرفه‌ها؛ پاشنه آشیل آمریکا برابر کرونا

  دنیای‌اقتصاد: درحالی‌که بسیاری از کشورها از جمله آمریکا برای مدیریت و مهار کرونا به واردات تجهیزات پزشکی و محافظتی از کشورهایی نظیر چین نیاز دارند، حالا تعرفه‌های تجاری که ترامپ بر واردات پزشکی از چین اعمال کرده است منجر به کاهش توان ایالات‌متحده در مبارزه علیه کرونا شده است که بهای آن می‌تواند جان هزاران شهروند آمریکایی باشد.
 • نشاندن ایده‌های خوب به جای ایده‌های بد

  حسين حقگو
  یکی از مشخصه‌های مسوولان کشورمان که شاید در جهان کم‌نظیر باشد، انتقاد از وضعیت موجود است. به‌عبارتی بسیاری ازمقامات کشورمان گویی عادت دارند که از وضعیت نامناسب موجود گلایه کنند و کمتر مدافع وضع موجود هستند و نقش خود را در پدید آمدن این وضعیت می‌پذیرند.
 • احتمال اردیبهشت سیلابی در تهران

  خبرگزاری تسنیم: معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: سدهای تهران برای مهار سیلاب‌های احتمالی آمادگی کامل دارند و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد. احمدعلی قربانیان، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران اظهار کرد: برای اردیبهشت پیش‌بینی شده است که بارش‌های متعددی در تهران خواهیم داشت که همزمانی بارش‌ها با ذوب برف‌ها، رودخانه‌های استان را در وضعیت سیلابی قرار می‌دهد.
 • صادرات صنایع کوچک در ۱۱ ماه ۹۸

  شاتا: وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارشی صادرات صنایع خرد، کوچک و متوسط در سال ۹۸ را اعلام کرد. براساس داده‌های اعلام شده از سوی این وزارتخانه مجموع صادرات این بنگاه‌ها تا پایان دی‌ماه سال گذشته ۳/ ۲۰ میلیارد دلار بوده است.
 • تعریف ۵ پروژه در حوزه معادن و صنایع معدنی برای سال ۹۹

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه‌های تدوین شده برای تحقق اهداف جهش تولید در سال ۹۹ گفت: امسال توسعه معادن و صنایع معدنی با رویکرد ویژه و توجه به نقشه راه معدن در دستور کار خواهد بود و در این راستا پنج پروژه ویژه شامل توسعه فعالیت‌های اکتشافی، احیا، بازسازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس، تکمیل زنجیره ارزش فلزات اساسی، تجهیز و نوسازی معادن کشور و توسعه پایگاه ملی داده‌های علوم زمین در دستور کار است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر