آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۲۰

 • نسخه بهبود کسب‌وکار ۹۹

  دنیای اقتصاد: اعتبارات لایحه بودجه ۹۹ درخصوص بهبود محیط کسب‌وکار آیا به درستی تعریف شده و اثر آنها بر مولفه‌های کسب‌وکار چیست؟ بررسی مجموعه شاخص‌های داخلی و خارجی محیط کسب‌وکار تصویر نامطلوبی از وضعیت کسب‌وکار در ایران را نشان می‌دهند؛ اما چرا؟ کنکاش در لایحه بودجه سال آتی از منظر محیط کسب‌وکار حاکی است هر چند در لایحه بودجه ردپای پرداخت هزینه‌هایی با عنوان بهبود محیط کسب‌وکار به دستگاه‌های مختلف یافت می‌شود، اما تاکنون پرداخت و تخصیص مبالغ مذکور در راستای اهداف متناسب با بهبود واقعی محیط کسب‌وکار نبوده و در راستای دستیابی به این اهداف به‌صورت کارآمد هزینه نشده است.
 • محک آمادگی صادرات بنگاه‌ها

  دنیای اقتصاد: سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‎های صنعتی ایران اقدام به عقد تفاهم‌نامه همکاری در راستای تسهیل در روند صادرات در بنگاه‌های کوچک و متوسط کرده‌اند. براساس هدف‌گذاری صورت گرفته «همکاری برای فعال‌سازی ظرفیت‌های بالقوه بنگاه‌های کوچک و متوسط از طریق شناسایی و حمایت از واحدهای خوش‌آتیه» یکی از اولویت‌هایی است که دو سازمان در این تفاهم‌نامه بر آن تاکید کردند تا به این طریق زمینه برای صادرات این بنگاه‌ها به‌وجود آید.
 • در نمایشگاه‌های دنیا چه می‌گذرد؟

  دنیای اقتصاد: اتاق تهران در گزارشی به بررسی وضعیت صنعت نمایشگاهی جهان در سال ۲۰۱۸ پرداخته، صنعتی که در طول یک سال ۱۹۸ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی به وجود آورده است. ارزیابی‌ها از وضعیت صنعت نمایشگاهی جهان در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که در این سال در سطح جهان حدودا ۳۲ هزار نمایشگاه با هدف عرضه آثار اقتصادی برگزار شده که به شکل مستقیم و غیر مستقیم، ۲/ ۳ میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. همچنین در این سال، مجموع تولید ناخالص داخلی ۱۶۷ میلیارد یورو معادل ۱۹۸ میلیارد دلار و مجموع ستانده درآمدی ۲۷۵ میلیارد یورو معادل ۳۲۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و به این ترتیب این صنعت ۶۱ درصد تولید ارزش افزوده داشته است.
 • صدور ۳ دستور جدید برای برخورد با پوشاک قاچاق

  خبرگزاری مهر: رئیس ستاد مبارزه با قاچاق ضمن تاکید بر اینکه پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا، قاچاق محسوب می‌شود، از صدور سه دستور جدید برای مقابله با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا خبر داد. علی مویدی خرم آبادی در بخشنامه‌ای به استانداران و روسای کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سراسر کشور، بر تشدید مبارزه با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا تاکید و سه دستور جدید برای توسعه طرح برخورد با پوشاک قاچاق صادر کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر