آرشیو روزنامه شماره ۴۸۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۰۵

 • واکاوی فاز ۱ صلح تجاری

  دنیای اقتصاد: بر اساس برنامه‌های از پیش تعیین شده، اواخر روز چهارشنبه به وقت ایران، چین و آمریکا با امضای فاز نخست توافق تجاری، جنگ تعرفه‌ای خود را که بر اقتصاد جهان اثرات منفی بسیار گذاشت، به فاز جدید و آرام‌تری وارد می‌کنند. طبق برنامه‌ قرار شد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و لیوهی، معاون نخست‌وزیر چین توافق تجاری اولیه‌ای را امضا ‌کنند که با هدف خرید گسترده چین از محصولات کارخانه‌ای، کالاهای کشاورزی، انرژی و خدمات آمریکا تنظیم شده است.
 • تصویر آماری از نقش معدن در اقتصاد

  دنیای‌اقتصاد: نقش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد از چه جنبه‌هایی اهمیت دارد؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد بخش معدن کشور از لحاظ «نیاز انسان به مواد معدنی»، «گردش مالی بخش معدن در جهان»، «تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی»، «ارزش منابع طبیعی ایران» و «ذخایر معدنی ایران و جهان» دارای اهمیت است. در گزارش پیش‌رو به بهانه «دهمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار» که با ابتکار گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» برگزار می‌شود، صورت وضعیتی از بخش معدن و صنایع معدنی ایران و جهان ارائه شده است.
 • معضل واردات سیگارهای قاچاق

  گروه بنگاه ها: مدیر عامل دخانیات ایران با حضور سرزده در بازار فروش محصولات دخانی واقع در خیابان مولوی تهران، از نزدیک با فعالان عمده و خرده فروشان محصولات دخانی گفت‌وگو کرد.
 • امضای تفاهم‌نامه فروشگاه‌های رفاه با ۱۷ شرکت داخلی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با ۱۷ شرکت برتر ایرانی تولید‌کننده کالا و تجهیزات فروشگاهی کشور تفاهم‌نامه‌های همکاری امضا کرد.
 • انعقاد تفاهم‌نامه همکاری قرارگاه خاتم و سازمان اقتصادی کوثر

  گروه بنگاه‌ها: تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک سازمان اقتصادی کوثر و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با هدف اجرای پروژه‌های زیرساختی، سرمایه‌گذاری و تبادل دانش و تجربیات در پنج حوزه کسب‌وکار عمرانی، خدمات فنی و مهندسی، سرمایه‌گذاری، کشاورزی و معادن امضا شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر