آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۷۹۸

 • صنایع جذاب برای خارجی‌ها

  دنیای اقتصاد: صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی در اولین ماه پاییز معرفی شد. براساس داده‌های اعلام شده در هفت ماه منتهی به مهر سال جاری «محصولات توتون و تنباکو»، «محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها»، «ساخت مواد و محصولات شیمیایی»، «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت» و «سایر محصولات کانی غیرفلزی» در میان صنایع جذاب قرار گرفته‌اند و توانسته‌اند نظر سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جلب کنند. بررسی آماری اطلاعات مجوزهای صادره در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در مدت زمان مورد بررسی بیانگر تصویب ۵۵ طرح به ارزش ۷۸۵ میلیون در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بیش از ۲۶ درصدی به لحاظ ارزشی داشته است.
 • سه دلیل اصلی توقف کار

  دنیای اقتصاد: کارنامه احیای واحدهای تولیدی غیرفعال تا نیمه نخست امسال منتشر شد. مطابق با ارزیابی‌ها احیای ۵۲۹ واحد غیرفعال مجددا راه‌‌اندازی شده تا پایان شهریورماه امسال، ۹ هزار و ۹۷۹ نفر شغل به‌همراه داشته است. همچنین بر اساس آمارها، تا پایان شهریور ماه امسال ۱۰هزار و ۳۸۰ واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده، غیرفعال شدند. وضعیت واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده غیرفعال حاکی است سه عامل «کمبود نقدینگی»، «فقدان بازار» و «اختلاف شرکا» مهم‌ترین دلایل توقف فعالیت آنها بوده است.
 • حذف سود بازرگانی ماشین‌آلات وارداتی به نمایشگاه‌ها

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از موافقت هیات دولت با حذف سود بازرگانی ترخیص ماشین‌آلات وارداتی برای ورود به نمایشگاه‌ها خبر داد. بهمن حسین‌زاده اظهار کرد: براساس مصوبه‌ای که به تایید هیات دولت رسیده است، آن بخش از ماشین‌آلاتی که به‌صورت موقت برای نمایش در نمایشگاه‌های بین‌المللی وارد کشور می‌شوند، در صورت آنکه امکان ساخت داخلی آنها وجود نداشته باشد و وزارت صمت این موضوع را تایید کند، از پرداخت سود بازرگانی معاف خواهند شد.
 • اثر هم‌اندیشی سالانه فولاد با ابتکار «دنیای اقتصاد»

  دکتر محمد مکملی استادیار دانشکده مهندسی متالورژی و مواد پردیس دانشکد‏ه‏‌های فنی دانشگاه تهران
  همایش‌های سالانه چشم‌انداز صنایع فولاد و صنایع فلزات غیرآهنی که به همت بلند گردانندگان گروه رسانه‌ای «‌دنیای اقتصاد» برگزار می‌شود، به مهندسان و متخصصان این صنایع کمک می‌کند تا با نگاهی فراتر از نگاه متداول فنی و در سطحی متفاوت، مسائل این حوزه را پیگیری کنند. حضور سیاست‌گذاران و مدیران ارشد دولتی و خصوصی در کنار سندیکاها و اتحادیه‌های منصوب به این صنایع، فرصت هم‌اندیشی، گفت‌وگوی حضوری و تضارب آرا را در قالب سخنرانی‌ها و پنل‌های طراحی شده در این همایش فراهم می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر