آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۷۷۵

 • کاهش خوش‌بینی به تولید

  دنیای‌اقتصاد: جدیدترین گزارش شاخص مدیران خرید (PMI) نشان می‌دهد که عدد شامخ کل در آبان سال جاری از ۵۱ عبور کرد و به این طریق نسبت به شامخ ماه قبل ۷/ ۰ واحد معادل ۳۸/ ۱درصد بهبود یافته است. اعلام عدد ۱۳/ ۵۱ برای شاخص (PMI) اگرچه نشان‌دهنده رونق جزئی در بخش صنعت است، اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که تولید با جهش شدید قیمت مواد اولیه روبه‌رو بوده و این امر موجب شده تا موجودی مواد اولیه خریداری شده نسبت به ماه قبل آن کاهش یابد. ازسوی دیگر، سرعت انجام و تحویل سفارش نیز اندکی کاهش یافته است.
 • چالش‌های صادرات فولاد

  عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران
  پیشرفت و توسعه اقتصادی هر کشوری نیازمند گسترش هرچه بیشتر تعاملات بین‌المللی و حضور فعال‌تر و گسترده‌تر در بازارهای جهانی است. نظام اقتصادی هر کشور نیز مانند تمامی سیستم‌های باز نیازمند تبادل و ارتباط سازنده با محیط پیرامونی است، بنابراین صادرات و واردات براى همه کشورها و در هر نظام اقتصادی امری ضروری است؛ چراکه هیچ کشوری توان تامین تمام نیازهای خود را ندارد و هر کشورى که دارای توان صادراتى بالایی باشد، از قدرت اقتصادی بالاترى نسبت به سایر کشورها برخوردار خواهد بود.
 • کمپین «بدون قیمت نخریم»

  دنیای اقتصاد: قائم مقام وزیر صمت در قالب نامه‌ای جزئیات برنامه «پویش بدون قیمت نخریم» را اعلام کرده است. در این ارتباط حسین مدرس خیابانی با ارسال نامه‌ای به سازمان‌های ناظر بر بازار درج قیمت و الصاق برچسب نرخ کالا را اجباری اعلام کرد. متولی امور بازرگانی در وزارت صمت در نامه مذکور خطاب به رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت و روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور تصریح کرده است که هدف از عدم درج برچسب قیمت، گران‌فروشی است و بنابراین باید به شدت با این مساله برخورد شود.
 • افتتاح اولین نیروگاه دولتی کلاس F در بهمن ماه

  دنیای اقتصاد: مجری طرح نیروگاه‌های سیکل ترکیبی شرکت برق حرارتی از افتتاح اولین نیروگاه دولتی کلاس F در بهمن‌ماه خبر داد. علیرضا نصراللهی در جمع خبرنگاران اعزامی به بندرعباس، با تاکید بر اینکه طبق برنامه ششم توسعه باید راندمان نیروگاه‌های حرارتی به ۴۰درصد برسد، اظهار کرد: در حال حاضر، راندمان نیروگاه‌ها اندکی پایین‌تر از این است، اما قطعا با احداث نیروگاه‌های کلاس F که قرار است در هشت ساختگاه کشور نصب شود، راندمان نیروگاه‌ها افزایش می‌یابد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر