آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۷۷

 • نتیجه معکوس جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: جنگ تجاری نتیجه معکوس داد. دونالد ترامپ همواره نسبت به کسری تراز تجاری آمریکا در برابر دیگر قدرت‌های اقتصادی به‌ویژه چین انتقاد کرده و در دو سال گذشته با توجیه ایجاد توازن تجاری، تعرفه‌های هنگفتی را بر صادرات دیگر کشورها به ایالات‌متحده وضع کرده است. اما به‌نظر می‌رسد تعرفه‌ها برخلاف انتظارات ترامپ عمل کرده؛ چراکه جدیدترین گزارش‌ها نشان می‌دهد در هفت ماه منتهی به جولای ۲۰۱۹، مازاد تجاری چین برابر آمریکا به سطح ۵/ ۱۶۸ میلیارد دلار رسیده؛ امری که نشان می‌دهد منطق جنگ‌تجاری با شکست مواجه شده است.
 • ماموریت «اتاق فکر» تولید

  دنیای‌اقتصاد: اتاق فکر تولید تشکیل شد. سیاست‌گذاران وزارت صمت از برگزاری سلسله نشست‌های اتاق فکر تولید با حضور صاحب‌نظران عرصه صنعت خبر دادند. رسالت اتاق فکر تولید این‌گونه پی‌ریزی شده است که مهم‌ترین سیاست‌های حمایتی از صنایع با تکیه بر بهره‌مندی از نظرات تخصصی بزرگان صنعت و تجارت استخراج شود. ماموریت‌های این اتاق فکر در قالب سیاست‌های کلان اقتصادی و صنعتی شامل «اصلاح سیاست‌های تجاری و ارزی»، «بررسی ریسک سرمایه‌گذاری در کشور»، «بازنگری در حقوق ورودی»، «بررسی عوامل افزایش هزینه تمام شده تولید» و «مدیریت ارزی در بخش صنعت» است که در سلسله نشست‌ها مطرح و راهکارهای اجرایی آنها نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 • ماینرها نیروگاه احداث کنند

  خبرگزاری فارس: سخنگوی صنعت برق ایران با بیان اینکه مقررات استفاده مراکز استخراج بیت‌کوین از برق در حال تدوین از سوی وزارت نیرو است، گفت: مراکز استخراج بیت‌کوین می‌توانند پس از احداث نیروگاه برق مستقل از شبکه برق از انرژی استفاده کنند.
 • شناسایی ۷۰ نقطه حادثه‌خیز سیلاب در شهر تهران

  دنیای‌اقتصاد: معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران از شناسایی ۷۰ نقطه حادثه‌خیز سیلاب در شهر تهران خبر داد و گفت: لازم است شهرداری نسبت به رفع این نقاط همکاری بیشتری داشته باشد.
 • برق‌دار شدن ۲۵ روستای کشور در هر هفته

  دنیای اقتصاد: مجری طرح برق‌رسانی روستایی توانیر با تاکید بر اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم به ۲۶۳۹ روستای کشور برق‌رسانی شده است، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این رقم تا پایان دولت دوازدهم به ۳۲۱۹ روستا افزایش پیدا خواهد کرد.
 • جزئیات صدور الکترونیکی مجوزهای صنعتی

  دنیای‌اقتصاد: وزارت صمت با اشاره به انجام ۵۰ فرآیند مرتبط با صدور مجوز، معافیت‌ها و خدمات مرتبط الکترونیکی از طریق سامانه بهین‌یاب، از اجرای طرح صدور فاکتور الکترونیکی برای خریداران مواد اولیه از بورس خبر داد. به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه بهین‌یاب یکی از سامانه‌های محوری خدمات الکترونیکی در حوزه صنعت است که بیش از ۵۰ فرآیند مرتبط با صدور مجوزها، معافیت‌ها و ارائه خدمات مرتبط را به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌دهد. این فرآیندها قبلا به‌صورت فیزیکی، غیر‌شفاف و مستلزم حضور مراجعان به بخش‌های مختلف این وزارت بوده، ولی هم‌اکنون با رویه‌ای شفاف و به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شوند. فرآیند خرید مواد اولیه از بورس یکی از فرآیندهای اشاره شده در سامانه بهین‌یاب است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر