آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۵۲

  • جریان تامین برق تابستانه

    دنیای اقتصاد: بین مصرف ماهانه برق و متوسط درجه حرارت رابطه مستقیمی وجود دارد؛ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد ۱۰ درصد افزایش درجه حرارت در هر ماه باعث می‌شود میانگین ماهانه مصرف برق به میزان ۷/۳ درصد افزایش یابد. به همین دلیل افزایش درجه دما در فصل تابستان همواره این نگرانی را در میان متولیان و سیاست‌گذاران نیرو کشور نسبت به تامین برق به‌صورت پایدار و تابستانی بدون خاموشی ایجاد می‌کند.
  • دو طرح حمایتی برای تولید پوشاک

    دنیای اقتصاد: همزمان با آغاز فاز اول صدور ضمانت‌نامه برای طرح ملی پوشاک، برخورد با پوشاک قاچاق در سطح شهر اجرایی شد. استارت دو طرح در راستای حمایت از تولید پوشاک داخلی یکی از اقداماتی است که می‌تواند مسیر رشد این بخش را هموار کند.
  • صدور بیش از ۶۲۰۰ پروانه بهره‌برداری

    شاتا: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ پروانه بهره‌برداری صادر شده و از مرحله طرح به تولید رسیده است، اضافه کرد: از تحریم‌ها به‌عنوان یک فرصت در وزارتخانه بهره‌برداری شد و روی موضوعاتی کار شد که توانستیم دستاوردهای خوبی هم به دست بیاوریم. سعید زرندی با اشاره به فضای کلی کشور در حوزه تولید و اشتغال عنوان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از ۳۳ درصد اشتغال کشور را دارد و ۳۷ درصد از ارزش افزوده اقتصاد در این حوزه و مرتبط با این وزارتخانه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر