آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۵۱

 • تجربه آسیایی در شفافیت قیمتی

  دنیای‌اقتصاد: وعده رونمایی از سامانه اعلام روزانه قیمت ۱۰۰ کالای پرمصرف از سوی متولیان این بخش داده شد، اما همچنان اجرایی نشده است. چند قیمتی بودن کالا معضلی است که متولیان دولتی نیز آن را تایید می‌کنند؛ در این خصوص نمایندگان غیردولتی نیز گلایه‌هایی را درخصوص دخالت برخی دستگاه‌ها در کار بازرسان اصناف مطرح کرده و مقصر گرانی کالاها را عواملی غیر از اصناف می‌دانند و معتقدند گاه تصمیماتی که برای توزیع کالا گرفته می‌شود، ایراداتی دارد که بازار را آشفته می‌کند.
 • اعتبار سنجی واردکنندگان برای تخصیص ارز

  دنیای اقتصاد: توسعه دامنه شفافیت بوروکراتیک از طریق پیوند فرآیند‌های اداری، تجاری و ارزی یکی از برنامه‌های کلانی است که از مسیر بسط سامانه‌های الکترونیکی از سوی سیاست‌گذار دنبال شده است. در جدیدترین فاز از برنامه مذکور، سیاست‌گذار از طریق توسعه سامانه یکپارچه‌سازی و نظارت بر فرآیند‌های اداری تلاش کرده است که بخشی از خلأ‌ها و کج‌کارکردی‌های ناشی از عدم‌شفافیت در رویه‌های تجاری و ارزی را رفع کند.
 • ضرورت پشتیبانی از مسوولیت اجتماعی

  مهدی کرباسیان
  اگر بخواهیم تعریفی مختصر از مسوولیت اجتماعی شرکتی (CSR) ارائه دهیم، شاید بتوان گفت این مفهوم به معنای احساس مسوولیتی است که هر موسسه یا شرکت و نیز مدیران و سهامداران آن باید نسبت به جامعه و فضایی که در آن فعالیت می‌کنند، داشته باشند.
 • فعا‌ل‌سازی ۲ هزار واحد نیمه‌فعال صنعتی

  دنیای اقتصاد: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای سال حداقل دو هزار واحد صنعتی را در کشور هدف‌گذاری کرده است و تاکنون ۱۲۲ واحد به سمت فعال‌سازی حرکت کرده و این واحدها حدود ۱۹ هزار نفر اشتغال جدید ایجاد کرده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر