آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۴۹

 • زمان اصلاح مقررات صنعتی

  دنیای اقتصاد: سبک‌سازی و پالایش قوانین بخش صنعت و تجارت تا پایان تیرماه نهایی خواهد شد. طرح تنقیح قوانین با توجه به تفاهم‌نامه سه قوه به‌منظور پالایش قانون و مقررات در دستور کار بهارستان‌نشین‌ها قرار گرفت و بخش صنعت، ‌معدن و تجارت توانست اولویت اول پاکسازی قوانین را به خود اختصاص دهد. تورم قوانین و مقررات همواره یکی از چالش‌های اصلی بخش تولید و تجارت محسوب می‌شود، قوانین مزاحمی که فعالان اقتصادی از آنها همچون زنجیری یاد می‌کنند که به دست و پای تولید پیچیده شده است و حال نمایندگان مجلس سعی دارند تا پس از گذشت ۱۱۳ سال از شروع قانون‌گذاری در کشور، سبک‌سازی و پالایش قوانین را در دستور کار قرار دهند تا به این طریق زمینه را برای باز کردن این زنجیر کهنه از دست و پای تولید و سایر بخش‌ها فراهم کنند.
 • رکوردداران مصرف آب شرب

  دنیای اقتصاد: چهار کلانشهر تهران، اصفهان، مشهد و شیراز با افزایش غیرقابل‌باور مصرف آب شرب مواجهند و اگر مردم این شهرها، مصارف بی‌رویه خود را مدیریت نکنند، با وجود ذخایر خوب آبی در سدها، در ادامه تابستان با مشکل در تامین آب شرب در این کلان‌شهرها مواجه می‌شویم. به‌ گزارش «خبرگزاری تسنیم»، بارش‌های کم‌نظیر سال آبی جاری (از ابتدای مهرماه ۹۷ تاکنون) این برداشت اشتباه را برای برخی از مردم کشورمان ایجاد کرده که امسال می‌توانیم هر قدر می‌خواهیم آب مصرف کنیم و مشکل آب نداریم؛ غافل از اینکه نزدیک به نیمی از آب شرب کشور از منابع زیرزمینی تامین می‌شود و سفره‌های زیرزمینی تامین‌کننده آب شرب نیز به‌دلیل سال‌ها اضافه برداشت، با افت قابل‌توجه کمیت و کیفیت مواجه شده‌اند.
 • پیشنهاد ایجاد راه ابریشم هوایی

  دنیای اقتصاد: پس از آنکه طرح راه ابریشم جدید یا طرح «یک کمربند و یک راه» مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفت، این بار بازوی پژوهشی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دیگری را روی میز گذاشت.
 • آغاز به‌کار نمایشگاه در و پنجره در تهران

  گروه بنگاه‌ها: محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از امروز (دوشنبه) به مدت چهار روز میزبان شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی و تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران صنعت در و پنجره است که جدیدترین تولیدات و خدمات خود را در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی در و پنجره و صنایع وابسته تهران به نمایش می‌گذارند.
 • انتخاب واحد نمونه صنعتی خراسان رضوی در سال ۹۸

  گروه بنگاه‌ها: مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن در مشهد با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و صنعتگران برتر سال برگزار شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر