آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۳۴

 • شمایل تولید ۲۵ کالای منتخب

  دنیای اقتصاد: کارنامه مقدماتی تولیدات محصولات صنعتی و معدنی تا نیمه بهار سال‌جاری منتشر شد. داده‌های اعلام شده از وضعیت تولیدات صنعتی و معدنی در دوره زمانی مورد بررسی در مجموع دربرگیرنده ۲۵ محصول منتخب است که با نگاهی به آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ماه‌های قبل می‌توان گفت ۱۹ محصول منتخب صنعتی و معدنی از لیست ارزیابی روند تولید تا نیمه بهار سال‌جاری جا مانده‌اند.
 • گرفتار بدمصرفی هستیم

  علی بخشی رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران
  صنعت برق گرفتاری‌های بسیار و پرشماری دارد که مهم‌ترین‌ آنها اقتصاد نامتعادلی است که دخل و خرج این صنعت را به هم ریخته است. این صنعت که سال‌هاست با پدیده‌ای به نام رکود دست و پنجه نرم می‌کند، هنوز هم نتوانسته اقتصاد خود را در یک ساختار مشخص و نظام تعریف شده، هدایت کند. نگاهی به شاخص‌های بازار و نهاده‌های تولید نشان می‌دهد که تولید در همه صنایع با افزایش هزینه‌ها، بالارفتن قیمت تمام شده و افزایش اجباری قیمت عرضه و فروش مواجه شده است. این یک چرخه منطقی در تولید کالا یا خدمت محسوب می‌شود. وقتی تولید گران تمام می‌شود، ناگزیر به فروش گران‌تر آن خواهیم بود.
 • برگزاری هشتمین جشنواره مدیریت پروژه ایران

  گروه بنگاه‌ها: هشتمین جشنواره مدیریت پروژه امروز (چهارشنبه ۲۹ خرداد) با حضور متخصصان، فعالان، دانشگاهیان و مدیران ارشد حوزه مدیریت پروژه کشور در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی انجمن مدیریت پروژه ایران، در این جشنواره که با کمک انجمن مدیریت پروژه ایران برگزار می‌شود مقامات ارشد اجرایی شهری و اجرایی کشور از جمله شهردار تهران، فرماندهان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)،معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت و رئیس دانشگاه تربیت مدرس حضور خواهند یافت.
 • ایجاد شرکت مدیریت صادرات برای توسعه تجارت با روسیه

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سومین نشست کارگروه همکاری‌های استانی و منطقه‌ای ایران و روسیه اعلام کرد: منطقه آزاد انزلی با دو بندر استراتژیک انزلی و کاسپین، نقش بسیار مهمی در تسهیل گری مبادلات تجاری میان دو کشور ایفا می‌کند و این در حالی است که هم اکنون ۵۰ شرکت روسی در این منطقه در حوزه‌های مختلف مشغول فعالیت هستند.

بیشتر