آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۳۳

 • شجاعت چینی، ترس آمریکایی

  دنیای اقتصاد: روز یکشنبه یکی از روزنامه‌های اثرگذار حزب کمونیست چین در یادداشتی مدعی شد در تنش‌های تجاری، آمریکایی‌ها مردم چین را دست‌کم گرفته‌اند، و پکن خود را برای جنگ‌تجاری بلندمدت آماده کرده است. به نوشته این روزنامه، به منظور پایان دادن به تنش‌های تجاری، چین از اصول خود در مذاکرات تجاری کوتاه نخواهد آمد.
 • صدور مشروط ضمانت‌نامه صنعتی

  دنیای اقتصاد: صدور ضمانت‌نامه برای واحدهای صنعتی جدید سخت‌تر می‌شود. اعمال تحریم‌های جدید موجب شد در سال‌جاری حفظ شرایط موجود بنگاه‌های تولیدی به اولویت اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت بدل شود؛ روندی که صدور جواز تاسیس صنعتی را مشروط به داشتن شرایط خاص کرد و موجب شد تا عرصه برای متقاضیان تاسیس واحدهای صنعتی جدید سخت‌تر شود.
 • پیش‌نیازهای رشد بهره‌وری معادن

  دنیای اقتصاد: پیش‌نیازهای رشد بهره‌وری معدن و صنایع معدنی در چه سرفصل‌هایی جانمایی شده است؟ رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی معتقد است همکاری با دانشگاه‌ها باید براساس قراردادهایی باشد که به رشد بهره‌وری کمک کند. به اعتقاد خداداد غریب‌پور اگر زمانی که تجهیزات از خارج از کشور وارد می‌شد، شرکت‌های خارجی را ملزم به آموزش نیروها می‌کردیم، امروز نرخ بهره‌وری بالاتری در معدن و صنایع معدنی به ثبت می‌رسید.
 • امضای ۱۰ تفاهم‌نامه بین ایران و روسیه

  دنیای اقتصاد: سومین کارگروه همکاری‌های استانی دوجانبه با حضور وزیر نیرو ایران و وزیر نیرو قفقاز شمالی روز گذشته در تهران برگزار شد. وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی در جریان برگزاری این مراسم عنوان کرد که از روز نخست برگزاری نشست‌های دوجانبه تاکنون، بیش از ۱۰ سند همکاری مشترک به امضا رسیده است که با توجه به نتایج اولین همایش استانی، در آینده نزدیک شاهد به ثمر رسیدن توافقات میان دو طرف روس و ایرانی خواهیم بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر